Blue Medica członkiem Pracodawców Medycyny Prywatnej

0
892

Blue Medica, ogólnopolska sieć nowoczesnych placówek medycznych, dołączyła do organizacji Pracodawcy Medycyny Prywatnej, zrzeszającej między innymi liderów rynku pracowniczych programów zdrowotnych.

Blue Medica to sieć, dbająca szczególnie o wysokie standardy usług. Biorąc pod uwagę liczbę zatrudnionych specjalistów, współpracujących z siecią a szkolących się w dużych ośrodkach medycznych w kraju i poza jego granicami, Blue Medica jest prężnie rozwijającą się organizacją. Przejmując kolejne placówki i wprowadzając w nich wypracowane benchmarki, w ciągu zaledwie roku stała się silnym graczem na rynku medycznym.

W Łodzi Blue Medica posiada dwie placówki. Pierwsza – zlokalizowana na terenie Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki poradnia diabetologiczna, zajmuje się diagnostyką i leczeniem cukrzycy, finansowanym w ramach kontraktu z NFZ. Druga – przychodnia przy ulicy Zgierskiej 249, oferuje usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistów w ramach kontraktu z NFZ (neurolog) oraz konsultacje specjalistów w ramach wizyt prywatnych (w tym ortopedy, okulisty, i alergologa). Działa tutaj także pracownia USG. W najbliższym czasie do sieci dołączą dwie kolejne lokalizacje. Do końca 2016 roku zostanie otwarta również placówka w Warszawie.

Pacjenci z Dłutowa i okolic, w placówce Blue Medica przy ulicy Polnej 4 mogą skorzystać z podstawowej opieki zdrowotnej, a także wykonać bezpłatne badania (EKG, USG, RTG, badania laboratoryjne).

Blue Medica posiada także szpital prywatny, oferujący szeroką gamę zabiegów z zakresu ortopedii i traumatologii, medycyny sportowej i rehabilitacji. Szpital korzysta z nowoczesnych bloków operacyjnych w dogodnych dla pacjenta lokalizacjach. Placówka obsługuje pacjentów z całej Polski oraz z zagranicy.

Atutem Blue Medica jest wykwalifikowany personel medyczny. W ramach świadczeń z zakresu ortopedii i traumatologii pacjentami opiekują się znakomici ortopedzi i traumatolodzy narządu ruchu. Pracują między innymi ze znanymi sportowcami, w tym brazylijskim kitesurferem Eudazio da Silva – plasującym się w pierwszej dziesiątce najlepszych kitesurferów na świecie, wenezuelską parą szermierzy: Dayana Martinez i Rubén Limardo, piłkarzami klubu piłkarskiego GKS Jastrzębie oraz G.L.K.S. Andrespolia.

Siecią placówek zarządza spółka Blue Medica sp. z o.o., której prezesem i głównym udziałowcem jest dr Paweł Jarosz.
– W Blue Medica na pierwszym miejscu zawsze stawiamy dobro pacjenta i staramy się, aby czuł się u nas bezpiecznie, komfortowo i  miał pewność, że pomożemy mu jak najszybciej wrócić do zdrowia – tłumaczy prezes dr Paweł Jarosz – W naszej pracy opieramy się na trzech filarach – profilaktyce, holistycznej opiece nad pacjentem i wysokim standardzie świadczonych usług. Naszym celem jest postawienie trafnej diagnozy, aby móc jak najszybciej dobrać terapię, która przyniesie wymierne efekty i przywróci pacjenta do zdrowia. Pomaga nam w tym metoda holistyczna oraz program 360°, dzięki której badamy nie tylko bezpośrednie źródło dolegliwości, ale również inne potencjalne przyczyny choroby. Opiekę nad pacjentem traktujemy komplementarnie – dodaje.

Zarząd spółki Blue Medica planuje ekspansję, jeśli chodzi o przejęcia placówek, aby do 2020 roku na terenie Polski powstało 15 lokalizacji.