Bolesławiec: CM Stomadent inwestuje w nową placówkę

0
947

Centrum Medyczne Stomadent z Bolesławca kończy budowę nowej placówki. Obiekt powstaje przy ulicy Dolne Młyny 21, przy dotychczas funkcjonującej przychodni. Dzięki inwestycji rozszerzony zostanie zakres prowadzonej działalności o chirurgię jednego dnia.

W nowym budynku znajdzie się część zabiegowa z salą operacyjną. Będą tutaj wykonywane zabiegi między innymi w zakresie ginekologii, ortopedii, chirurgii ogólnej. Oddanie obiektu do użytku planowane jest na czerwiec 2012 roku.

Centrum Medyczne Stomadent oferuje usługi stomatologiczne a także konsultacje lekarzy specjalistów (m.in. diabetologa, ortopedy, onkologa, kardiologa, psychiatry) oraz diagnostykę (USG, mammografię). Prowadzi przychodnie w Bolesławcu,  Zielonej Górze, Legnicy, Zgorzelcu oraz we Wrocławiu, gdzie działają dwie placówki.

Stomadent działa od 1991 roku. Oferuje zarówno usługi finansowane przez NFZ jak i komercyjne. Kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2012 ma wartość ponad 1,5 mln zł, z czego 1,1 mln zł jest przeznaczone na leczenie stomatologiczne. Pozostała kwota finansuje ambulatoryjną opiekę specjalistyczną (umowa dotyczy położnictwa i ginekologii oraz ortopedii i traumatologii) i profilaktyczne programy zdrowotne.