Bolesławiec: CM Stomadent otworzyło poradnię medycyny pracy

0
1141


Centrum Medyczne Stomadent z Bolesławca otworzyło nowa poradnię medycyny pracy. Placówka oferuje kompleksowe usługi medyczne związane z przyjęciem do pracy nowych pracowników oraz pełen zakres badań dla personelu zatrudnionego.

Poradnia zapewnia kompletny zakres badań ambulatoryjnych, szkoleń z zakresu BHP oraz diagnostyki lekarskiej w ciągu jednego dnia. Oferuje badania wstępne, okresowe, kontrolne, a także badania badanie lekarskie do celów sanitarno-epidemiologicznych.

W placówce można wykonać na miejscu badania diagnostyczne (diagnostyka laboratoryjna i obrazowa). Działają tutaj gabinety specjalistyczne, w których przyjmują: kardiolog, okulista, laryngolog, neurolog, urolog, dermatolog, ginekolog, ortopeda, psycholog. Nowa poradnia mieści się w tzw. starym budynku Stomadentu przy ulicy Dolne Młyny 21. Obok starego budynku mieści się otwarta w połowie 2012 roku nowa czterokondygnacyjna siedziba Centrum, w której działają poradnie specjalistyczne, przychodnia Lekarz Domowy oraz apteka.

Specjalistyczna Przychodnia Stomatologiczna Stomadent powstała w roku 1992. Oddziały Centrum znajdują się we Wrocławiu, Zielonej Górze, Legnicy Bolesławcu i Zgorzelcu.

Początkowo Stomadent oferował wyłącznie usługi stomatologiczne. Obecnie oprócz kompleksowych usług w tej dziedzinie oferuje również ambulatoryjną opiekę specjalistyczną i diagnostykę. W Centrum działają poradnie specjalistyczne, między innymi: USG, onkologiczna, ortopedyczna, ginekologiczna, dermatologiczna. Działa pracownia mammografii. Przyjmują specjaliści w zakresie dermatologii i medycyny kosmetycznej. W przyszłości jest planowane utworzenie gabinetu zabiegowego chirurgii plastycznej.

Placówki Stomadent oferują zarówno usługi komercyjne jak i finansowane z NFZ. Kontrakt Centrum Stomadent z Bolesławca w roku 2012 miał wartość 520 295,20 zł i był przeznaczony na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną i profilaktyczne programy zdrowotne, a NZOZ Stomadent w Legnicy miał kontrakt w wysokości 1 129 113,31 zł. Środki te finansowały wyłącznie leczenie stomatologiczne.