Bruss: laboratorium w Prabutach w nowej lokalizacji

0
1348


Laboratoria Medyczne Bruss otworzyły nową placówkę w Prabutach. Laboratorium i punkt pobrań zlokalizowane są na terenie Specjalistycznego Szpitala działającego w tej miejscowości przy ulicy Kuracyjnej 30.

Laboratorium zostało przeniesione ze starej lokalizacji do nowo wyremontowanych pomieszczeń spełniających wszystkie obowiązujące normy. Zostało wyposażone w nowoczesne analizatory. Aparaty są zintegrowane w ramach laboratoryjnego systemu informatycznego.

Laboratoria Medyczne Bruss to firma będąca częścią ogólnopolskiej sieci laboratoriów medycznych Alab, która wchodzi w skład europejskiej grupy laboratoriów medycznych Limbach. Laboratoria Bruss działają na rynku usług medycznych od 1999 roku. Wykonują ponad cztery miliony badań rocznie.

Bruss posiada 11 punktów placówek, z których 10 zlokalizowanych jest na terenie województwa pomorskiego. Sieć laboratoriów firmy Alab Laboratoria sp. z o. o. obejmuje obecnie kilkanaście placówek oraz kilkadziesiąt punktów pobrań. Najwięcej jednostek zlokalizowanych jest w województwie mazowieckim. Laboratoria Alab funkcjonują w szpitalach różnej wielkości, w tym w szpitalach klinicznych oraz instytutach. Świadczą usługi dla publicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułEMC: negocjacje z funduszem EQT
Następny artykułAlert konsultacyjny