Brzeziny: spółka znanego lekarza kupiła udziały szpitala

0
880

Profesor Adam Dziki sp. z o.o., spółka założona przez znanego chirurga, kupiła od samorządu powiatowego większościowe udziały w spółce prowadzącej szpital w Brzezinach. Cena zakupu wyniosła 4,5 mln zł.

Powiat zobowiązał się także do sprzedaży spółce budynku szpitala za cenę 1,9 mln zł, natomiast spółka zobowiązała się do zainwestowania w szpital co najmniej 5 mln zł. Modernizacja szpitala ma zostać zrealizowana do 30 września 2014 roku, czyli przed terminem następnego kontraktowania świadczeń zdrowotnych z NFZ.  Budynek musi zostać przebudowany i wyposażony w nowoczesny sprzęt.

Środki pozyskane ze sprzedaży udziałów oraz budynku szpitala powiat przeznaczy na spłatę zobowiązań przejętych po SP ZOZ, których wartość wynosi w sumie ponad 9 mln zł.

Szpital w Brzezinach prowadzi działalności jako Powiatowe Centrum Zdrowia sp. z o.o. od lutego 2009 roku. W strukturze Centrum funkcjonuje NZOZ Przychodnia Rejonowa w Brzezinach i NZOZ Szpital Powiatowy w Brzezinach. Przychodnia, oprócz głównej siedziby przy ulicy Bohaterów Warszawy, prowadzi także filię w Dąbrówce Dużej. Szpital Powiatowy mieści się przy ulicy Marii Curie – Skłodowskiej. Placówka udziela świadczeń zdrowotnych w ramach 8 oddziałów szpitalnych, dwóch pododdziałów, Zakładu Rehabilitacji Leczniczej oraz poradni i gabinetów specjalistycznych. Kontrakt szpitala z NFZ na rok 2013 ma wartość 28 637 594,23 zł.

Profesor Adam Dziki sp. z o.o. została zarejestrowana w sierpniu 2012 roku. Adam Dziki jest specjalistą chirurgii ogólnej i kolorektalnej, proktologiem. Pełni funkcje kierownika Katedry Chirurgii i kierownika Kliniki Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jest także konsultantem ds. chirurgii ogólnej województwa łódzkiego.