Bydgoszcz: nowe zabiegi w CM Bieńkowski

0
908


Centrum Medyczne Bieńkowski z Bydgoszczy wprowadziło do swojej oferty zabieg niechirurgicznej korekty nosa, który jest alternatywą dla tradycyjnej operacyjnej korekty nosa (rynoplastyki). Cena zabiegu jest uzależniona od ilości zużytego materiału.

Zabieg stanowi połączenie zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego, stosowanego jako wypełniacz w okolicach nosa, oraz zabiegu z użyciem botoksu, który jest stosowany w celu podniesienia wierzchołka nosa.

Efekt zabiegu może się utrzymywać do ośmiu miesięcy.

Centrum Medyczne Bieńkowski z Bydgoszczy oferuje głównie operacje plastyczne, ale posiada także oddział chirurgii ogólnej, oddział ginekologiczny, ortopedyczny oraz okulistyczny.

Placówka posiada blok operacyjny, w skład którego wchodzą dwie sale operacyjne, sale przygotowania pacjenta i operatorów, sterylizacja oraz sala wybudzeń.

Specjalnie zaprojektowana instalacja audiowizualna daje możliwość bezpośredniej dwukierunkowej transmisji obrazu i dźwięku z sal operacyjnych do sali konferencyjnej, gdzie można obserwować przeprowadzanie zabiegów.

Szpital oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wartość kontraktu z Funduszem na rok 2017 ma wartość 218 268 zł i dotyczy leczenia szpitalnego w zakresie chirurgii ogólnej i chirurgii plastycznej.

Szpital powstał w roku 2003 stanowiąc kontynuację ponad 11-letniej działalności Gabinetu Chirurgii Plastycznej dr Wiesława Bieńkowskiego.

Placówka działa przy ulicy Lęborskiej 7.Wspólpracuje z Kliniką Perfect Medica z Gdańska.