Bydgoszcz: Szpital Gizińscy na liście ośrodków akredytowanych przez PTP

0
957

Centrum Medyczne Gizińscy z Bydgoszczy znalazło się na liście stażowych ośrodków psychoterapeutycznych akredytowanych przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Placówka przeprowadza staże 120- godzinne.

Centrum jest jednym z nielicznych, prywatnych ośrodków w Polsce, który świadczy usługi psychiatryczne w oparciu o ambulatorium psychiatryczne, oddział dzienny psychiatryczny oraz oddział stacjonarny.

Kompleksowość oferowanych świadczeń pozwala na leczenie pacjentów w każdym stadium choroby psychicznej. Placówka w szczególności zajmuje się pomocą osobom cierpiącym na różnego typu zaburzenia depresyjne (afektywne, reaktywne i sytuacyjne, związane z obciążającymi wydarzeniami życiowymi jak utrata bliskiej osoby, pracy czy kryzys małżeński), zaburzenia nerwowe – anoreksja, bulimia oraz zaburzenia z kręgu psychotycznego (schizofrenia, zaburzenia typu schizofrenii i schizoafektywne).

Centrum Medyczne Gizińscy prowadzi gabinety lekarskie, w których pacjenci mogą korzystać z usług 50 specjalistów z zakresu chirurgii dziecięcej i dorosłych, chirurgii naczyniowej, endokrynologii, gastroenterologii, laryngologii dziecięcej i dorosłych, chirurgii plastycznej, ginekologii, neurochirurgii kręgosłupa, psychiatrii, psychologii, stomatologii dziecięcej i dorosłych, kardiologii, neurologii dziecięcej i dorosłych, urologii, alergologii, dietetyki i dermatologii.

Prowadzi  też dziesięć oddziałów szpitalnych, w zakresie chirurgii dziecięcej i dorosłych, laryngologii, chirurgii plastycznej, ortopedii, neurochirurgii kręgosłupa, gastroenterologii i urologii, otolaryngologii dzieci i ginekologii.

W placówce działa oddział psychiatryczny, oferujący opiekę dzienną i stacjonarną, zespół specjalistów chirurgii plastycznej, Centrum Leczenia Otyłości i Zaburzeń Metabolicznych oraz zespół żywieniowy, oferujący opiekę żywionym dojelitowo.

Pracownie diagnostyczne wykonują badanie rezonansu magnetycznego, badania usg, ekg, echo serca, spirometrię, testy alergologiczne. Zabiegi chirurgiczne odbywają się w dwóch salach operacyjnych i trzech gabinetach zabiegowych.

Usługi Centrum są zarówno komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt na rok 2014 ma wartość ponad 14 mln zł.

Centrum Medyczne Gizińscy działa od 1998 roku. Od 2008 roku funkcjonuje w nowej siedzibie, zajmując trzypiętrowy budynek po byłej szkole, przy ulicy Leśnej 9.