Cardinox otwiera nowe placówki

0
1440

Spółka Cardinox, która prowadzi pracownie kardiologii inwazyjnej w Busku-Zdroju oraz w Tucholi, planuje otwarcie pracowni rezonansu magnetycznego w Skierniewicach i w Ostrowie Wielkopolskim. Placówki powstaną w pomieszczeniach dzierżawionych od miejscowych szpitali.

Cardinox wygrał przetargi na dzierżawę pomieszczeń, obecnie prowadzi w nich prace modernizacyjne. Otwarcie pracowni jest planowane na przełom listopada i grudnia 2012 roku. Zarówno w Skierniewicach jak i w Ostrowie Wielkopolskim działają już pracownie rezonansu magnetycznego, jednak są one zlokalizowane poza szpitalami.
– To będzie naszym atutem, korzystanie z naszych usług nie będzie wymagało bowiem przewożenia pacjentów do placówki poza szpitalem – mówi Robert Garbacz, prezes spółki Cardinom. – Będziemy się starać o kontrakt z NFZ, ale na początku działalności liczymy przede wszystkim na współpracę ze szpitalami.

W Skierniewicach pracownię rezonansu magnetycznego prowadzi od grudnia 2011 roku spółka Fantom, w Ostrowie Wielkopolskim usługi takie oferuje NZOZ Tomma.

Oddziały kardiologii inwazyjnej prowadzonej przez Cardinox w Zespole Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju oraz w szpitalu w Tucholi zostały otwarte w grudniu 2011 roku. Oddziały są przygotowane  do leczenia pacjentów zarówno z chorobą wieńcową jak i z zaburzeniami przewodnictwa czy z groźnymi arytmiami serca. Dysponują sprzętem i personelem umożliwiającym wykonywanie zabiegów koronarografii, angioplastyki wieńcowej, implantacji kardiostymulatorów, systemów CRT, ICD, a także do leczenia metodą ablacji.

Oprócz pracowni rezonansu magnetycznego Cardinox planuje także utworzenie kolejnych oddziałów kardiologii inwazyjnej a także stacji dializ, która powstanie w Tucholi.

Cardinox sp. z o.o. została zarejestrowana w czerwcu 2011 roku. Siedziba spółki mieści się we Wrocławiu przy ulicy Sudeckiej. Udziałowcami spółki są: Robert Garbacz, Mariusz Fedzin, Robert Krawczyk, Marek Limanowski, Radosław Paterek i Dariusz Żuchowski.