Carint rozpoczyna rozbudowę centrum kardiologii w Oświęcimiu

Wizualizacja rozbudowanego Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii G.V.M. Carint w Oświęcimiu
19 października 2022 rozpoczęła się rozbudowa Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii G.V.M. Carint w Oświęcimiu. Ośrodek funkcjonuje na terenie szpitala powiatowego już od kilkunastu lat.
W ramach inwestycji do istniejącego obiektu zostanie dobudowany dwupiętrowy pawilon o powierzchni 730 mkw. Na piętrze znajdzie się sala hybrydowa przeznaczona do wykonywania zabiegów planowych, mniej inwazyjnych i skuteczniejszych dla pacjentów, a także wykorzystywana w nagłych przypadkach. Powstanie tam również nowy oddział intensywnej opieki kardiologicznej. Na parterze pawilonu znajdzie się nowa izba przyjęć oraz dzienny oddział rehabilitacji kardiologicznej. Rozbudowany zostanie również parking.
Dzięki inwestycji pacjenci placówki zyskają dostęp do nowej infrastruktury, która wzmocni specjalistyczną opiekę kardiologiczną w regionie oraz poprawi bezpieczeństwo i kompleksowość leczenia.
Budynek ma być oddany do użytku w 2023 roku.
Umowa na dzierżawę szpitalnego gruntu w pod inwestycję została podpisana 2 marca 2022 roku.
Carint rozbuduje centrum kardiologii w Oświęcimiu
Oświęcimski szpital im. św. Maksymiliana Kolbego dysponuje około 530 łóżkami na kilkunastu oddziałach, a także ponad 20 poradniami specjalistycznymi.
Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii GVM Carint w Oświęcimiu od ponad 12 lat zapewnia pacjentom powiatu oświęcimskiego i wadowickiego dostęp do diagnostyki i zabiegowych procedur kardiologicznych. Szpitalne świadczenia medyczne są dostępne dla pacjentów w ramach kontraktu z NFZ.
Od momentu powstania oddziału hospitalizowano w nim ponad 10.000 pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym a obecnie leczonych jest przeszło 1.000 pacjentów kardiologicznych rocznie. Centrum Kardiologii GVM Carint realizuje całodobowe zabezpieczenie dyżurowe dla pilnych przypadków kardiologicznych, w tym zawałów serca, gdzie czas do podjęcia interwencji odgrywa kluczową rolę, stąd w celu skrócenia czasu dojazdu istotny jest szybki dostęp do leczenia zabiegowego blisko miejsca zamieszkania.
Rozbudowa ośrodka nie obciąża budżetu szpitala oraz powiatu, finansowana jest przez Carint dzięki wsparciu włoskiego partnera Gruppo Villa Maria S.p.A.
Włoska firma świadczy usługi medyczne od 1973 roku i dysponuje 125 salami operacyjnymi między innymi we Włoszech, Francji, Polsce.
G.V.M. Carint prowadzi także Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Ostrowcu Świętokrzyskim, Centrum Interwencji Sercowo – Naczyniowych w Sanoku, Oddział Kardiologii z Pracownią Hemodynamiki oraz Pracownię Elektrofizjologii w Szpitalu w Myszkowie. W ramach sieci Carint działają także pracownie hemodynamiczne w Radomsku i Zakopanem, Carint współpracuje ze szpitalami w Tarnowie i Stalowej Woli.
Carint prowadzi także placówkę we Lwowie, gdzie w miejscowym centrum kardiologii i kardiochirurgii wciąż, mimo rozpętanej przez Rosję wojny na Ukrainie, nieprzerwanie leczeni są pacjenci.