Carint: spotkania edukacyjne dla pacjentów

0
970


Grupa medyczna Carint, która oferuje usługi w zakresie kardiologii inwazyjnej, jest inicjatorem programu „Klub Pacjenta”. W ramach cyklicznych spotkań pacjenci ze schorzeniami kardiologicznymi i ich bliscy mają możliwość uczestniczenia w wykładach, prowadzone są także praktyczne zajęcia m.in. z nauki pierwszej pomocy oraz umiejętności radzenia sobie ze stresem.

Tematy wykładów dotyczą między innymi zapobiegania ostrym zespołom wieńcowym  w chorobie niedokrwiennej serce, prowadzenia prawidłowej diety czy aktywności fizycznej. W placówkach  Carint zlokalizowanych w całym kraju w regularnych spotkaniach klubów pacjenta uczestniczy już kilka tysięcy osób. Ostatnie spotkanie odbyło się 7 listopada 2012 roku w Szpitalu Powiatowym w Radomsku. Jego tematem była prawidłowa dieta oraz zalecenia żywieniowe w chorobach  układu krążenia.

Carint od lutego 2012 roku współpracuje ze Szpitalem w Radomsku, prowadząc w tej placówce Pracownię Hemodynamiki i Kardiologii Inwazyjnej. W sumie Carint prowadzi sieć 14 placówek specjalizujących się w kardiologii i kardiochirurgii, zlokalizowanych głównie na terenie południowej Polski. Oprócz placówki w Radomsku są to placówki w Tarnowie (3), w Przemyślu, Nowym Sączu, Stalowej Woli, Nowym Targu, Ostrowcu Świętokrzyskim, Krośnie, Sanoku, Oświęcimiu i Pińczowie. W krakowskim Szpitalu Św. Rafała spółka Carint-Scanmed prowadzi Krakowskie Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii. W marcu 2012 roku 51 procent udziałów Carint-Scanmed kupiła spółka American Heart of Poland.

Spółka Carint działa od 2001 roku. W roku 2005 jako jeden z udziałowców Carint utworzył spółkę Intercard. W roku 2007 razem z międzynarodową grupą Gruppo Villa Maria utworzył spółkę G.V.M. Carint, która oferuje pomoc w zarządzaniu, restrukturyzacji i przekształceniu szpitali, outsourcing świadczeń medycznych, modernizację oddziałów jak i całych Szpitali, fachową pomoc i doradztwo. Prezesem zarządu spółki Carint jest Dariusz Dudek, wiceprezesem Maciej Żabówka.