Carolina Medical Center już po raz 7. z Orlen Warsaw Marathon

0
284

Carolina Medical Center od 2013  roku wspiera Orlen Warsaw Marathon, czyli Narodowe Święto Biegania – jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń biegowych w Polsce. W tym roku także będzie partnerem tego przedsięwzięcia, które odbędzie się 14 kwietnia 2019.

W Orlen Warsaw Marathon co roku bierze udział coraz więcej zawodników. Wydarzenie otrzymało wyróżnienie IAAF Silver Label, przyznane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF).

Od początku specjaliści z Carolina Medical Center wspierali maratończyków na etapie przygotowań do biegu długodystansowego, udzielając rad, jak bezpiecznie biegać  i unikać kontuzji, oraz tuż za linią mety. W strefie masażu Carolina Medical Center maratończycy za każdym razem mogli odpocząć, zregenerować siły i skorzystać z powysiłkowego masażu sportowego.

14 kwietnia 2019 roku Warszawa po raz kolejny zmieni się w stolicę biegania, a biegacze będą rywalizować na dwóch dystansach – 10 km oraz 42,195 km  (bieg maratoński). W tym samym czasie odbędą się również 89. Mistrzostwa Polski w maratonie mężczyzn.

Każdy, kto zmierzy się z królewskim dystansem, będzie mógł skorzystać z masażu, który wykonają specjaliści z Carolina Medical Center oraz jej ośrodków partnerskich w specjalnie zorganizowanej strefie masażu na błoniach Stadionu PGE Narodowy.

Czytaj także: Carolina Medical Center działa już 20 lat>>>

Klinika ma bardzo duże doświadczenie w medycynie sportowej jako wieloletni partner medyczny Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Baletu Narodowego. Została także wybrana przez Europejską Unię Piłkarską (UEFA) do sprawowania opieki medycznej nad uczestnikami UEFA EURO 2012, a Międzynarodowa Federacja Piłkarska wyróżniła ją tytułem FIFA Medical Centre of Excellence.

Carolina Medical Center jest częścią Grupy Lux Med – lidera rynku prywatnych usług medycznych w Polsce.