Carolina Medical Center: małoinwazyjna metoda leczenia dyskopatii – Discogel®

0
1204

W warszawskim szpitalu ortopedycznym Carolina Medical Center dostępna jest już małoinwazyjna metoda leczenia dyskopatii przy zastosowaniu elastycznej, żelowej protezy  – Discogel. Ma ona postać sterylnego lepkiego preparatu, który wstrzykiwany jest do jądra miażdżystego dysku.

Preparat zawiera alkohol etylowy, produkty pochodne celulozy oraz wolfram – czynnik nieprzepuszczalny dla promieni rentgenowskich.

Discogel przeznaczony jest dla pacjentów u których zdiagnozowano przepukliny dysków w szyjnym, piersiowym i lędźwiowym odcinku kręgosłupa oraz przepukliny 1-4 stopnia wg klasyfikacji Pfirmanna. Jest polecany osobom, u których rehabilitacja i terapia farmakologiczna nie przynosi pożądanych efektów przez okres 3-4 miesięcy.

Zabieg, w którym wykorzystuje się Discogel, trwa około 30 minut i wykonywany jest na sali operacyjnej w znieczuleniu miejscowym.

Zaletą tej metody jest to, że redukcja bólu następuje już w ciągu jednego dnia (maksymalnie w ciągu 4 tygodni) po zabiegu, a czas powrotu do zdrowia i aktywnego życia zajmuje około 4-8 tygodni. Pacjenci po zabiegu nie mają blizn.

Dyskopatia, zwana epidemią XXI wieku, dotyka osoby między 30. a 50. rokiem życia. Jej pierwsze symptomy – dolegliwości bólowe – są często lekceważone. Kojarzone są w większości przypadków z przepracowaniem, stresem i nieodpowiednim stylem życia. Bagatelizowanie tych objawów nie jest wskazane, gdyż schorzenia krążka międzykręgowego (potocznie zwanego dyskiem) może doprowadzić do przewlekłej choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Dyskopatia najczęściej dotyka najbardziej ruchomych fragmentów kręgosłupa, czyli odcinka szyjnego, piersiowego lub lędźwiowego.

Carolina Medical Center to pierwsza w Polsce prywatna placówka medyczna specjalizująca się w leczeniu i prewencji urazów układu mięśniowo-szkieletowego. Zatrudnia między innymi specjalistów z zakresu ortopedii, neurochirurgii, chirurgii dziecięcej, reumatologii, neurologii i rehabilitacji. Zapewnia kompleksową opiekę medyczną – całodobowe ambulatorium urazowe, konsultacje specjalistyczne, diagnostykę obrazową i funkcjonalną, leczenie operacyjne i nieinwazyjne, rehabilitację, badania biomechaniczne, trening motoryczny.

Crolina Medical Center jest częścią Grupy Lux Med – lidera rynku prywatnych usług medycznych w Polsce.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCM Bimed: nowe usługi
Następny artykułCM Wisan: nowe świadczenia