Carolina Medical Center: nowe świadczenia w Gdańsku

0
124

Od 1 marca 2021 roku Carolina Medical Center oferuje w swojej placówce w Gdańsku nowe badania diagnostyczne – USG preluksacyjne, czyli USG bioderek, stanowiące jedno z ważniejszych badań przeprowadzanych w pierwszym okresie życia dziecka.

Badanie ma na celu wczesne wykrycie wrodzonych wad stawów biodrowych u niemowląt. Dzięki badaniu można zapobiec późniejszym problemom z rozwojem motorycznym oraz nauką chodzenia u dziecka.

W pierwszym roku życia dziecka zaleca się wykonanie trzech takich badań.

Badanie oferowane w Carolina Medical Center jest komercyjne, jego cena wynosi 250 zł.

Czytaj także: Sektor prywatny wspiera rozwój kadr medycznych>>>

Placówka CMC w Gdańsku zlokalizowana jest w Szpitalu Swissmed przy ulicy Wileńskiej 44. Działa od 2019 roku i oferuje usługi w zakresie ortopedii, chirurgii kręgosłupa, diagnostyki i rehabilitacji.

W Warszawie Carolina Medical Center zlokalizowana jest przy ulicy Pory 78. Działa od ponad 20-tu lat. Specjalizuje się w leczeniu i prewencji urazów układu mięśniowo-szkieletowego. Zatrudnia między innymi specjalistów w zakresie ortopedii, neurochirurgii, chirurgii dziecięcej, reumatologii, neurologii i rehabilitacji.

Placówka zapewnia kompleksową opiekę medyczną – całodobowe ambulatorium urazowe, konsultacje specjalistyczne, diagnostykę obrazową i funkcjonalną, leczenie operacyjne i nieinwazyjne, rehabilitację, badania biomechaniczne, trening motoryczny.

Carolina Medical Center należy do Grupy Lux Med. Filie CMC, realizujące program Grupy Lux Med „Medycyna dla Sportu i Aktywnych” działają także w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Rzeszowie.

Czytaj także: Warszawa: rehabilitacja postcovidowa w Carolina Medical Center>>>