Carolina Medical Center: nowy pakiet diagnostyczny dla aktywnych

0
1026


Carolina Medical Center rozszerzyła zakres oferowanych usług o nowy pakiet diagnostyczny „Sport bez obaw”. Pakiet obejmuje serię badań oraz spotkanie z trenerem, a jego celem jest ocena możliwości w zakresie aktywności fizycznej. Cena pakietu wynosi 320 zł.

W ramach pakietu wykonywane jest badania i analiza składu ciała oraz test funkcjonalności FMS, który ocenia jakość ruchu w wybranych zadaniach, pozwalając na wykrycie dysfunkcji i kompensacji w obrębie układu ruchu. Wzorcowe wykonanie aktu ruchowego zmniejsza ryzyko przeciążenia, bądź wystąpienia kontuzji.

Kontrola motoryczna (Kinetic Control) to narzędzie, które pozwala wychwycić każdy dysbalans mięśniowy, a więc nieprawidłowe rozłożenie obciążenia na poszczególne partie mięśniowe. Nadmierne obciążenie mięśni, będące konsekwencją słabości innych partii mięśniowych, prowadzi do przeciążeń, bólów i kontuzji. W praktyce niezbędne może okazać się na przykład wzmocnienie mięśni głębokich, odpowiedzialnych za stabilizację tułowia.

Badania podsumowuje konsultacja z trenerem przygotowania motorycznego, doświadczonym w pracy ze sportowcami amatorskimi i zawodowymi, który na podstawie analizy pozyskanych danych udziela praktycznych wskazówek.

Carolina Medical Center specjalizuje się w medycynie sportowej i ortopedii. Oferuje konsultacje lekarzy specjalistów z ortopedii i chirurgii dziecięcej, pełną diagnostykę obrazową i funkcjonalną, fizjoterapię, leczenie zachowawcze. Prowadzi ambulatorium urazowe dla dzieci i młodzieży oraz szpital liczący 36 łóżek, który posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Od 2010 roku działa przy ulicy Pory 78 na warszawskim Mokotowie. Placówkę prowadzi spółka Sport Medica S.A. , której 80,9 procent akcji przejął Lux Med.