Carolina Medical Center: ocena medyczne i funkcjonalna sztangistów

0
884


Carolina Medical Center kontynuowała od 10 do 12 grudnia 2014 ocenę medyczną i funkcjonalną polskich sztangistów. Unikalny projekt medyczny jest wkładem Carolina Medical Center w działania PZPC zmierzające do poprawy jakości i poziomu szkolenia w podnoszeniu ciężarów.

Pakiet badań obejmował konsultację ortopedyczną, pomiar kwasu moczowego, badanie biomechaniczne, badanie FMS oraz ocenę fizjoterapeutyczną.

Badania będą podstawą do przygotowania zestawu rekomendacji medycznych dla ciężarowców, pozwalających na optymalne wykorzystanie potencjału sportowego i zminimalizowanie ryzyka urazów. Carolina Medical Center jest Partnerem Medycznym Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. 

Carolina Medical Center to pierwsza w Polsce prywatna placówka medyczna specjalizująca się w leczeniu i prewencji urazów układu mięśniowo-szkieletowego. Zatrudnia między innymi specjalistów ortopedii, neurochirurgii, chirurgii dziecięcej, reumatologii, neurologii, rehabilitacji. Zapewnia kompleksową opiekę medyczną – całodobowe ambulatorium urazowe, konsultacje specjalistyczne, diagnostykę obrazową i funkcjonalną, leczenie operacyjne i nieinwazyjne, rehabilitację, trening motoryczny. Jest wieloletnim partnerem medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Baletu Narodowego. Wybrana była przez Europejską Unię Piłkarską (UEFA) do sprawowania opieki medycznej nad uczestnikami UEFA EURO 2012.

W listopadzie 2014 Carolina Medical Center została certyfikowana przez Międzynarodową Federację Piłkarską jako FIFA Medical Clinic of Excellence. To bezprecedensowy wyraz uznania dla kompetencji polskiej kliniki i jej personelu. Takim wyróżnieniem mogą pochwalić się jedynie 2 placówki medyczne na świecie, w Polsce – tylko CMC.

Carolina Medical Center jest częścią  Grupy Lux Med – lidera rynku prywatnych usług medycznych w Polsce.