Carolina Medical Center: otwarcie unikalnego Centrum Treningu

0
836


Prywatna klinika Carolina Medical Center opracowała unikalną, pierwszą w Polsce, koncepcję treningu powstałą w wyniku konsultacji lekarzy ortopedów, diagnostów, biomechaników, fizjoterapeutów i trenerów personalnych – Carolina Medical Training System. Klinika otworzyła też Centrum Treningowe z najnowszej generacji sprzętem do ćwiczeń.

C.M.T.S. łączy elementy treningu funkcjonalnego, core stability, treningu siłowego i sensomotorycznego. Metoda powstała w oparciu o doniesienia naukowe i własne doświadczenia specjalistów Carolina Medical Center w zakresie skuteczności różnych form treningu w profesjonalnym sporcie i rehabilitacji.

Ten system treningu polecany  jest każdemu, gdyż jest to forma aktywności ruchowej oparta na fizjologii i intuicji ruchu człowieka. Jest więc nieoceniony zarówno dla ludzi bardziej, jak i mniej aktywnych, jak również dla wszystkich dochodzących do pełni zdrowia po przebytym urazie.

C.M.T.S. wykorzystuje wywiad medyczny oraz zaawansowane badania diagnostyczne narządów ruchu do nakreślenia i monitorowania treningu indywidualnego, który odbywa się pod stałą opieką wykwalifikowanego trenera personalnego.

Otwarte w klinice Centrum Treningowe jest wyposażone w sprzęt marki TechnoGym. Są to urządzenia pozwalające na połączenie treningu siłowego z funkcjonalnym. Dzięki zastosowaniu technologii FullGravity, trening osiąga wymiar 3D. Ruch z obciążeniem może być prowadzony w trzech płaszczyznach. To ćwiczący nadaje kierunek i decyduje o przebiegu ruchu. Prowadząc obciążenie musi stabilizować pozycję i włączyć do ćwiczenia całe łańcuchy mięśniowe.

Carolina Medical Center specjalizuje się w medycynie sportowej i ortopedii. Oferuje konsultacje lekarzy specjalistów z ortopedii i chirurgii dziecięcej, pełną diagnostykę obrazową i funkcjonalną, fizjoterapię, leczenie zachowawcze. Prowadzi ambulatorium urazowe dla dzieci i młodzieży oraz szpital liczący 36 łóżek, który posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Carolina Medical Center jest Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiego Baletu Narodowego.

Od 2010 roku klinika działa w nowej siedzibie przy ulicy Pory 78 na warszawskim Mokotowie. Placówkę prowadzi spółka Sport Medica S.A.