Carolina Medical Center Partnerem Medycznym Polskiego Związku Pływackiego

0
229

Carolina Medical Center, klinika ortopedii i medycyny sportowej z Warszawy, podpisała umowę partnerską z Polskim Związkiem Pływackim, na podstawie której zawodnicy zrzeszeni w PZP będą mieli dostęp do wysoko specjalistycznych usług medycznych oferowanych przez placówkę.

Polski Związek Pływacki już od 95 lat zrzesza zawodników, trenerów i działaczy. PZP jest członkiem Międzynarodowej Federacji Pływania Amatorskiego (FINA) i Europejskiej Ligi Pływania (LEN).

W ramach umowy, zawodnicy zrzeszeni w PZP, członkowie Kadry Narodowej, będą korzystać ze specjalnie opracowanego monitoringu medycznego. Dzięki niemu, ich stan zdrowia będzie kontrolowany na bieżąco.

Program ukierunkowany jest na profilaktykę urazów oraz prawidłowe leczenie i możliwie najszybszy powrót do aktywności, po ewentualnych kontuzjach. Zadaniem specjalistów CMC jest wspieranie zawodników na każdym etapie kariery, co jest wspólnym celem zarówno Polskiego Związku Pływackiego, jak i Carolina Medical Center.

– Ze współpracą z CMC wiążemy bardzo duże nadzieje. Zdajemy sobie doskonale sprawę, że współczesny sport wyczynowy tak bardzo obciąża organizmy zawodników, że bez wysokiej jakości wsparcia medycznego w zakresie profilaktyki zapobiegania kontuzjom, dozwolonego wspomagania czy leczenia kontuzji nie ma szans na nawiązanie skutecznej rywalizacji z przeciwnikami ze świata. CMC to partner, który gwarantuje nam obsługę medyczną w ramach tzw. „krótkiej ścieżki dostępu do specjalistów” oraz na najwyższym poziomie –  powiedział Paweł Słomiński, prezes Polskiego Związku Pływackiego.

Carolina Medical Center to pierwsza w Polsce prywatna placówka medyczna specjalizująca się w leczeniu i prewencji urazów układu mięśniowo-szkieletowego. Zatrudnia między innymi specjalistów z zakresu ortopedii, neurochirurgii, chirurgii dziecięcej, reumatologii, neurologii i rehabilitacji. Zapewnia kompleksową opiekę medyczną – całodobowe ambulatorium urazowe, konsultacje specjalistyczne, diagnostykę obrazową i funkcjonalną, leczenie operacyjne i nieinwazyjne, rehabilitację, badania biomechaniczne, trening motoryczny.

Carolina Medical Center jest częścią Grupy Lux Med – lidera rynku prywatnych usług medycznych w Polsce.