Carolina Medical Center Partnerem Medycznym turnieju "O szablę Wołodyjowskiego"

0
909

Od 20 do 22 lutego 2015 roku w Warszawie odbywały się zawody Pucharu Świata w szermierce – “O szablę Wołodyjowskiego”. Była to jubileuszowa, 60. edycja jednej z najbardziej prestiżowych imprez w świecie szermierki. Carolina Medical Center była Partnerem Medycznym wydarzenia.

Do rywalizacji w turnieju przystąpili najlepsi szabliści z 35 krajów, a oprócz turnieju indywidualnego kibice mogli oglądać również konkurs drużynowy. Patronat honorowy nad całymi zawodami objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Carolina Medical Center to pierwsza w Polsce prywatna placówka medyczna specjalizująca się w leczeniu i prewencji urazów układu mięśniowo-szkieletowego. Zatrudnia między innymi specjalistów ortopedii, neurochirurgii, chirurgii dziecięcej, reumatologii, neurologii, rehabilitacji. Zapewnia kompleksową opiekę medyczną – całodobowe ambulatorium urazowe, konsultacje specjalistyczne, diagnostykę obrazową i funkcjonalną, leczenie operacyjne i nieinwazyjne, rehabilitację, trening motoryczny. Jest wieloletnim partnerem medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Baletu Narodowego. Wybrana była przez Europejską Unię Piłkarską (UEFA) do sprawowania opieki medycznej nad uczestnikami UEFA EURO 2012.

W listopadzie 2014 Carolina Medical Center została certyfikowana przez Międzynarodową Federację Piłkarską jako FIFA Medical Clinic of Excellence. To bezprecedensowy wyraz uznania dla kompetencji polskiej kliniki i jej personelu. Takim wyróżnieniem mogą pochwalić się jedynie 2 placówki medyczne na świecie, w Polsce – tylko CMC.

Carolina Medical Center jest częścią  Grupy Lux Med – lidera rynku prywatnych usług medycznych w Polsce.