Carolina Medical Center partnerem programu „WF z klasą”

0
893

Carolina Medical Center jest partnerem medycznym programu „WF z klasą” organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Inauguracja drugiej edycji programu miała miejsce 5 września 2014.

Program jest odpowiedzią na spadający poziom aktywności fizycznej dzieci i młodzieży i służy urozmaiceniu zajęć wychowania fizycznego w szkołach.

W pierwszej edycji udział wzięło 1500 szkół, ponad 4400 nauczycieli oraz 220 000 uczniów i uczennic z całego kraju. Podczas inauguracji drugiej edycji programu, która miała miejsce na Stadionie Narodowym w Warszawie, odbyły się warsztaty prowadzone przez specjalistów z Carolina Medical Center , które dotyczyły zagadnień związanych z zapobieganiem, identyfikowaniem i korygowaniem wad postawy u dzieci. W sesji uczestniczyło ponad stu nauczycieli WF. Specjaliści z Carolina Medical Center będą obecni również na kolejnych warsztatach programu, które odbędą w Wildze, 17 października 2014.

Carolina Medical Center od 2010 roku działa w nowej siedzibie przy ulicy Pory 78 na warszawskim Mokotowie. Prowadzi ambulatorium urazowe dla dzieci i młodzieży oraz szpital liczący 36 łóżek, który posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Carolina Medical Center jest także Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiego Baletu Narodowego. Placówkę prowadzi spółka Sport Medica S.A., której 80,9 procent akcji należy do Lux Med.