Carolina Medical Center: porozumienie o współpracy z chińskimi partnerami

0
789


Carolina Medical Center i konsorcjum czołowych chińskich ośrodków medycznych porozumiały się w sprawie długofalowej współpracy. Klinika zapewni opiekę medyczną obywatelom Chin mieszkającym w Polsce, przedstawicielom chińskich instytucji handlowych i dyplomatycznych, a także chińskim sportowcom i innym obywatelom, wymagającym specjalistycznej opieki ortopedycznej zagranicą.

Najlepsi polscy i chińscy specjaliści medycyny sportowej zrealizują wspólne projekty badawcze i edukacyjne.

Umowa zawarta w Pekinie jest owocem zeszłorocznej wizyty chińskich specjalistów w Warszawie i niedawnej rewizyty przedstawicieli CMC w Chinach. Metodologia leczenia więzadła krzyżowego przedniego i ścięgna Achillesa, przedstawiona w Pekinie przez zespół specjalistów pod kierownictwem dr Roberta Śmigielskiego, zyskała szczególne uznanie chińskich ekspertów. Na staże specjalizacyjne do Polski przybędą obiecujący chińscy lekarze, aby czerpać z doświadczeń naszej kliniki.

Klinika podjęła już starania, aby zaoferować swoim pacjentom unikalne zabiegi medycyny chińskiej w oparciu o doświadczenie najlepszych chińskich specjalistów ortopedii i medycyny sportowej. Wkład merytoryczny w tym zakresie zapewnią: pekiński Narodowy Instytut Medycyny Sportowej, Centrum Medycyny Sportowej Szpitala Huashan przy Uniwersytecie Fudan oraz Syczuański Szpital Ortopedyczny.

Carolina Medical Center jest jedyną kliniką ortopedyczną w Polsce, która nawiązała formalną współpracę z czołowymi ośrodkami ortopedii i medycyny sportowej Państwa Środka.