Carolina Medical Center: prezentacja wyników badań w Lyonie

0
871


3 grudnia 2013 roku dr Robert Śmigielski z Carolina Medical Center był gościem Centrum Alberta Trillat – uniwersyteckiego ośrodka edukacyjnego w Lyonie. Dr Śmigielski zaprezentował wyniki swoich prac na temat anatomii i rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego.

Dr Śmigielski, wraz z zespołem specjalistów Carolina Medical Center dowodzi, że dotychczasowe metody rekonstrukcji WKP należy zrewidować, ponieważ są one oparte na błędnych założeniach dotyczących budowy więzadła. Program badawczy prowadzony w Carolina Medical Center pokazuje, że rekonstrukcja WKP prowadzona przy założeniu, że więzadło krzyżowe przednie nie jest w przekroju okrągłe, lecz płaskie niczym taśma, przynosi istotnie lepsze rezultaty.

Centrum Alberta Trillat w Lyonie jest kolejną instytucją, która zaprosiła dr Roberta Śmigielskiego do podzielenia się swoimi przełomowymi wnioskami na temat WKP.

Carolina Medical Center specjalizuje się w medycynie sportowej i ortopedii. Oferuje konsultacje lekarzy specjalistów z ortopedii i chirurgii dziecięcej, pełną diagnostykę obrazową i funkcjonalną, fizjoterapię, leczenie zachowawcze. Prowadzi ambulatorium urazowe dla dzieci i młodzieży oraz szpital liczący 36 łóżek, który posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Od 2010 roku działa przy ulicy Pory 78 na warszawskim Mokotowie. Placówkę prowadzi spółka Sport Medica S.A. , której 80,9 procent akcji przejął Lux Med.