Carolina Medical Center: tysiąc operacji w roku 2018

0
259

7 września 2018 roku w Carolina Medical Center w Warszawie odbyła się tysięczna operacja, wykonana w roku 2018 w tej placówce. Była to artroskopowa rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego, którą przeprowadził zespół doktora Andrzeja Komora.

W roku 2017 tysięczna operacja była przeprowadzona 19 września.

W roku 2018 w Carolina Medical Center przeprowadzono pierwsze w Europie operacje wszczepienia macierzy pozakomórkowej ECM. Specjaliści CMC zaczęli także wykonywać minimalnie inwazyjne, endoskopowe operacje usunięcia przepuklin dysków odcinka lędźwiowego kręgosłupa z wykorzystaniem nowoczesnego systemu joimax®.

Carolina Medical Center jest jedną z największych i najnowocześniejszych prywatnych klinik ortopedii i medycyny sportowej, rozpoznawaną w Europie i na świecie. Przez 20 lat działalności stała się prekursorem w stosowaniu innowacyjnych technik i procedur medycznych.

Czytaj także: Carolina Medical Center wyróżniona przez pacjentów>>>

Specjalizuje się w leczeniu i prewencji urazów układu mięśniowo-szkieletowego. Zatrudnia między innymi specjalistów ortopedii, neurochirurgii, chirurgii dziecięcej, reumatologii, neurologii i rehabilitacji. Zapewnia kompleksową opiekę medyczną – całodobowe ambulatorium urazowe, konsultacje specjalistyczne, diagnostykę obrazową i funkcjonalną, leczenie operacyjne i nieinwazyjne, rehabilitację, badania biomechaniczne, trening motoryczny.

Placówka jako pierwsza w Polsce wykonała przeszczepy łąkotek, wydłużenia kończyn, korekcję osi kończyn u dzieci, wszczepienia protez wykonanych „na miarę” i wiele innych. Już w 1998 roku w klinice przeprowadzono pierwsze operacje artroskopowe.

Opracowano tutaj także unikalną metodę rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego u dzieci rosnących. Carolina Medical Center jako pierwsza w kraju wprowadziła terapie ortopedyczne wykorzystujące autogenne komórki macierzyste pozyskiwane z tkanki tłuszczowej. Placówka prowadzi także innowacyjne projekty badawcze, między innymi program START.

Klinika ma także bardzo duże doświadczenie w medycynie sportowej jako wieloletni partner medyczny Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Baletu Narodowego.

Carolina Medical Center od 2014 roku jest częścią Grupy Lux Med – lidera rynku prywatnych usług medycznych w Polsce.