Carolina Medical Center: umowa ze związkiem sztangistów

0
891


17 maja 2013 roku Carolina Medical Center i Polski Związek Podnoszenia Ciężarów zawarli umowę o współpracy medycznej. Klinika obejmie specjalistyczną opieką ortopedyczną najlepszych polskich ciężarowców i zapewni im zaplecze medyczne niezbędne do efektywnego przygotowania się do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro i innych imprez rangi mistrzowskiej.

Polski Związek Podnoszenia Ciężarów od dawna poszukiwał partnera, który zapewni najlepszym zawodnikom profesjonalną opiekę opartą o najnowocześniejsze rozwiązania medycyny sportowej. Polscy ciężarowcy już od dawna indywidualnie współpracują z Carolina Medical Center. Obserwując korzyści z tej współpracy, Polski Związek Podnoszenia Ciężarów zdecydował się na nawiązanie trwałych kontaktów z kliniką. Dzięki nim najlepsi polscy ciężarowcy otrzymają najlepszą opiekę ortopedyczno-traumatologiczną. Głównym celem współpracy jest jak najlepsze przygotowanie zawodników kadry narodowej w podnoszeniu ciężarów do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Carolina Medical Center jest jednym z najnowocześniejszych prywatnych szpitali ortopedycznych w Europie. Klinika ma wieloletnie doświadczenie w pracy z najlepszymi sportowcami. Od lat jest Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i otacza opieką najlepszych polskich sportowców. W ostatnich tygodniach i miesiącach specjaliści kliniki opiekowali się grupą czołowych polskich sztangistów. Dr Daniel Kopko oraz fizjoterapeuci Natalia Mrozińska, Paweł Daroszewski i Tomasz Jurkiewicz zapewnili profesjonalną pomoc ortopedyczno-fizjoterapeutyczną podczas zgrupowań kadry oraz Mistrzostw Europy seniorów w Tiranie. W samej klinice zabiegi przeszli – mistrz olimpijski z Londynu Adrian Zieliński oraz trzykrotny mistrz świata Marcin Dołęga.

Carolina Medical Center specjalizuje się w medycynie sportowej i ortopedii. Oferuje konsultacje lekarzy specjalistów z ortopedii i chirurgii dziecięcej, pełną diagnostykę obrazową i funkcjonalną, fizjoterapię, leczenie zachowawcze. Prowadzi ambulatorium urazowe dla dzieci i młodzieży oraz szpital liczący 36 łóżek, który posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Od 2010 roku klinika działa przy ulicy Pory 78 na warszawskim Mokotowie. Placówkę prowadzi spółka Sport Medica S.A.