Carolina Medical Center: współpraca z Chińskim Komitetem Olimpijskim

0
715


Przedstawiciele Carolina Medical Center przebywali w Chinach, korzystając z zaproszenia tamtejszego Komitetu Olimpijskiego. Podczas wizyty omawiane były szczegóły współpracy w zakresie leczenia najlepszych chińskich sportowców w Carolina Medical Center.

Spotkanie było owocem zeszłorocznej wizyty chińskiej delegacji w Warszawie. W czerwcu 2012 roku chińscy profesorowie medycyny sportowej, na czele z prof. Guoping Li, szefem komisji medycznej Chińskiego Komitetu Olimpijskiego, rozpoznali potencjał medyczny, edukacyjny i badawczy kliniki i wyrazili chęć jego wykorzystania.

Do Chin udali się: prezes kliniki Krzysztof Cetnar, ordynator oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej dr Robert Śmigielski, kierownik Centrum Diagnostyki Obrazowej dr Beata Ciszkowska-Łysoń i kierownik Fizjoterapii mgr Dariusz Straszewski

Wizyta polskich specjalistów w Pekinie zbiegła się w czasie z narodową konferencją medycyny sportowej i artroskopii, która miała miejsce od 13 do 15 czerwca 2013 roku. W konferencji wzięli udział: dr Robert Śmigielski, dr Beata Ciszkowska-Łysoń i mgr Dariusz Straszewski. Dr Śmigielski wygłosił wykłady na temat więzadła krzyżowego przedniego i stawu skokowego.

Carolina Medical Center specjalizuje się w medycynie sportowej i ortopedii. Oferuje konsultacje lekarzy specjalistów z ortopedii i chirurgii dziecięcej, pełną diagnostykę obrazową i funkcjonalną, fizjoterapię, leczenie zachowawcze. Prowadzi ambulatorium urazowe dla dzieci i młodzieży oraz szpital liczący 36 łóżek, który posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Carolina Medical Center jest Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiego Baletu Narodowego.

Od 2010 roku klinika działa w nowej siedzibie przy ulicy Pory 78 na warszawskim Mokotowie. Placówkę prowadzi spółka Sport Medica S.A.