Carolina Medical Center: współpraca z WUM

0
1192


W ramach umowy dotyczącej współpracy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym w Carolina Medical Center rozpoczęła działalność Klinika Rehabilitacji I Wydziału Lekarskiego WUM. Zespół lekarzy WUM będzie prowadził w CMC działalność dydaktyczną i badawczą związaną z kształceniem studentów tej uczelni.

Poza tym lekarze specjaliści z zespołu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego będą konsultowali pacjentów w poradni rehabilitacyjnej i oddziale rehabilitacji dziennej NZOZ Carolina Medical Center. Zespół lekarzy tworzą: dr n. med. Marek Krasuski, dr n. med. Piotr Tederko i dr Izabella Nyka.

Carolina Medical Center specjalizuje się w medycynie sportowej i ortopedii. Oferuje konsultacje lekarzy specjalistów z ortopedii i chirurgii dziecięcej, pełną diagnostykę obrazową i funkcjonalną, fizjoterapię, leczenie zachowawcze. Prowadzi ambulatorium urazowe dla dzieci i młodzieży oraz szpital liczący 36 łóżek, który posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Carolina Medical Center jest Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiego Baletu Narodowego.

Klinika ortopedii i medycyny sportowej Carolina Medical Center powstała w 1998 roku w Warszawie. Jej założycielem był dr Robert Śmigielski wraz z dr Grzegorzem Adamczykiem. Początkowo szpital mieścił się w niewielkim budynku przy ul. Broniewskiego 89 na warszawskim Żoliborzu.W styczniu 2010 roku klinika przeniosła swoją działalność do nowej siedziby przy ul Pory 78 na warszawskim Mokotowie. Placówkę prowadzi spółka Sport Medica S.A.