Carolina Medical Center współtworzy serwis Extra Time

0
909


Warszawska klinika Carolina Medical Center współpracuje przy tworzeniu nowego serwisu internetowego Extra Time, kierowanego do młodych piłkarzy, ich trenerów, rodziców, a także wszystkich tych, którym zależy na popularyzacji i rozwoju piłki nożnej. Portal rozpoczyna działalność jeszcze w grudniu 2012 roku.

Serwis Extra Time, powstaje także we współpracy TVP Sport oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej. Carolina Medical Center współtworzy dział serwisu – Zdrowie, który  jest współredagowany z wieloma specjalistami z kliniki mających bogate doświadczenie w pracy z piłkarzami nożnymi—juniorami i seniorami. Są to: dr Michał Drwięga, Franz Gondoin (podolog), Olga Korbolewska—Marcin Plenzler (fizjoterapeuci i diagności funkcjonalni), Daniel Demkiewicz i Natalia Mrozińska (fizjoterapeuci i trenerzy przygotowania motorycznego), Monika Gwiazdowska (psycholog sportu).

Carolina Medical Center specjalizuje się w medycynie sportowej i ortopedii. Oferuje konsultacje lekarzy specjalistów z ortopedii i chirurgii dziecięcej, pełną diagnostykę obrazową i funkcjonalną, fizjoterapię, leczenie zachowawcze. Prowadzi ambulatorium urazowe dla dzieci i młodzieży oraz szpital liczący 36 łóżek, który posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Carolina Medical Center jest Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiego Baletu Narodowego.

Klinika ortopedii i medycyny sportowej Carolina Medical Center powstała w 1998 roku w Warszawie. Jej założycielem był dr Robert Śmigielski wraz z dr Grzegorzem Adamczykiem. Początkowo szpital mieścił się w niewielkim budynku przy ul. Broniewskiego 89 na warszawskim Żoliborzu.W styczniu 2010 roku klinika przeniosła swoją działalność do nowej siedziby przy ul Pory 78 na warszawskim Mokotowie. Placówkę prowadzi spółka Sport Medica S.A.