Carolina Medical Center: zabezpieczenie EURO 2012

0
966

Carolina Medical Center podpisała porozumienie o współpracy z EURO 2012 Polska Sp. z o.o. na zabezpieczenie medyczne Turnieju Finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012TM. Jako jedyna w kraju nominowana do tej funkcji instytucja medyczna, CMC obejmie opieką medyczną piłkarzy Drużyn Narodowych oraz sędziów i innych gości „ Rodziny UEFA.

Dla piłkarzy drużyn narodowych przebywających w centrach pobytowych w Polsce oraz rozgrywających swoje mecze w ramach Turnieju Finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012TM, Carolina Medical Center jest rekomendowanym zapleczem medycznym stojącym w gotowości do obsługi ich medycznych przypadków.

Jak podkreśla spółka w komunikacje, nominacja ta jest cennym wyróżnieniem i potwierdzeniem słuszności strategii w obszarze budowania kompetencji medycznych i wizerunku kliniki o najwyższym standardzie usług adresowanych do wymagających pacjentów.

Carolina Medical Center specjalizuje się w medycynie sportowej i ortopedii. Oferuje konsultacje lekarzy specjalistów z ortopedii i chirurgii dziecięcej, pełną diagnostykę obrazową i funkcjonalną, fizjoterapię, leczenie zachowawcze. Prowadzi ambulatorium urazowe dla dzieci i młodzieży oraz szpital liczący 36 łóżek, który posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia w zakresie ortopedii i traumatologii narządów ruchu. Carolina Medical Center posiada także umowę z PKOL w zakresie dbania o zdrowie olimpijczyków przygotowujących się do Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012 i Soczi 2014. Wspólnie z Centrum Promocji Informatyki utworzyła Centrum Edukacji Medycznej CEMED, w którym odbywają się regularnie szkolenia praktyczne dla lekarzy i fizjoterapeutów z Polski i zagranicy, obejmujące wykłady, pokazy anatomiczne oraz ćwiczenia praktyczne technik chirurgicznych i artroskopowych.

Zabezpieczenie medyczne podczas EURO 2012 będą zapewniać także inne prywatne podmioty. Umowy zostały zawarte ze spółkami: Swissmed w Gdańsku, ze Szpitalem EMC we Wrocławiu oraz ze Szpitalem Św. Rafała (z Grupy Scanmed) w Krakowie.