Carolina Medical Center: zwiększenie dostępności usług

0
702


Carolina Medical Center rozszerzyła godziny dostępu do usług w zakresie rehabilitacji. Z zabiegów z tej dziedziny można obecnie korzystać także w soboty. Zmiana ta wynikła z zapotrzebowania zgłaszanego przez pacjentów.

Sala fizjoterapeutyczna i rehabilitanci w Carolina Medical Center są obecnie do dyspozycji pacjentów przez 6 dni w tygodniu. Placówka specjalizuje się w rehabilitacji pacjentów po urazach sportowych i operacjach ortopedycznych. Oferuje kinezyterapię, masaże, fizykoterapię a także funkcjonalny trening sportowy.

Usługi rehabilitacyjne w Carolina Medical Center są zarówno komercyjne jak i finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Na rok 2013 NFZ zobowiązał się przekazać placówce na ten cel 867 776,50 zł. Środki te przeznaczone są na ambulatoryjne porady w zakresie rehabilitacji oraz na zabiegi krioterapii i rehabilitację ogólnoustrojową w oddziale dziennym. Poza tym kontrakt placówki z NFZ na rok 2013 obejmuje również ambulatoryjną opiekę specjalistyczną (medycyna sportowa, chirurgia dziecięca, ortopedia i traumatologia narządu ruchu, badania rezonansu magnetycznego) oraz leczenie szpitalne (chirurgia dziecięca, ortopedia i traumatologia narządu ruchu dziecięca). Cały kontrakt zawarty na rok 2013 ma wartość 2 309 795,90 zł.

Carolina Medical Center od 2010 roku klinika działa w nowej siedzibie przy ulicy Pory 78 na warszawskim Mokotowie. Prowadzi ambulatorium urazowe dla dzieci i młodzieży oraz szpital liczący 36 łóżek, który posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Carolina Medical Center jest Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiego Baletu Narodowego. Placówkę prowadzi spółka Sport Medica S.A.