CDO Fantom w międzynarodowym projekcie badawczym

0
877


Centrum Diagnostyki Obrazowej Fantom z Łodzi uczestniczy w międzynarodowym projekcie badawczym, realizowanym przez Politechnikę Łódzką. W związku z tym 9 lipca 2014 Centrum odwiedziła grupa studentów.

Byli to studenci, którzy pracują nad innowacyjnym rozwiązaniem niwelowania stresu wśród pacjentów, którzy przychodzą zbadać się do różnego rodzaju placówek. Studenci poznawali personel firmy, uczestniczyli w badaniach oraz rozmawiali z pacjentami. Swoje propozycje dotyczące sposób zmniejszania stresu odczuwanego podczas badań przeprowadzanych w placówkach Fantom przedstawią za dwa tygodnie. Studenci pochodzili z Hiszpanii, Szwecji, Szkocji i Polski.

Fantom dba o komfort pacjentów i niwelowanie u nich poziomu stresu. W czerwcu 2014 Centrum zostało przez Gazetę Wyborczą uznane za „miejsce przyjazne dzieciom”. Firma została doceniona za utworzenie specjalnego pokoju do usypiania najmłodszych dzieci, dzięki czemu mogą one uniknąć narkozy podczas badania.

Więcej na ten temat w artykule: Fantom z certyfikatem „miejsca przyjaznego dzieciom” >>>

Centrum Diagnostyki Obrazowej Fantom prowadzi 14 pracowni w całym kraju. Placówki Centrum działają w Łasku, Kartuzach, Skierniewicach, Łodzi, Ostrowi Mazowieckiej, Ostrzeszowie, Płocku, Trzebnicy, Tuszynie, Wilkowicach-Bystrej, Wyszkowie, Zduńskiej Woli oraz w Żyrardowie.