CDO Fantom: współpraca z Kliniką Rehabilitacji Nowy Dwór

0
819


Centrum Diagnostyki Obrazowej Fantom z Łodzi rozpoczęło jako partner medyczny współpracę z Kliniką Rehabilitacji Nowy Dwór. Do końca kwietnia 2014 roku pacjenci przebywający w Klinice w ramach leczenia pobytowego mogą skorzystać z darmowych badań rezonansu magnetycznego.

Klinika zajmuje się usprawniającym leczeniem stanów związanych ze schorzeniami kręgosłupa, narządu ruchu oraz schorzeń neurologicznych. Ośrodek prowadzi intensywne turnusy rehabilitacyjne oraz konsultacje z dziedziny: neurochirurgii, neurologii, ortopedii, rehabilitacji i psychologii.

Klinika działa w miejscowości Nowy Kawęczyn, w okolicach Skierniewic, gdzie znajduje się pracownia diagnostyki obrazowej Fantom, wyposażona w rezonans magnetyczny i tomograf komputerowy (działa od dwóch lat w Centrum Medycznym Ogrodowa).

Centrum Diagnostyki Obrazowej Fantom prowadzi 14 pracowni w całym kraju. Oprócz placówki w Skierniewicach działają one w Kartuzach, Łasku, Łodzi, Ostrowi Mazowieckiej, Ostrzeszowie, Płocku, Trzebnicy, Tuszynie, Wilkowicach-Bystrej, Wyszkowie, Zduńskiej Woli oraz w Żyrardowie.

Usługi świadczone przez placówki Fantom są zarówno komercyjne jak i finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontrakt zawarty przez spółkę z mazowieckim oddziałem Funduszu ma wartość 947 tys. zł i dotyczy badań tomografii komputerowej, kontrakt z łódzkim oddziałem dotyczy zarówno badań tomografii komputerowej jak i rezonansu magnetycznego i ma wartość 2,7 mln zł. Fantom podpisał także kontrakty z oddziałami NFZ we Wrocławiu, w Gdańsku,  w Katowicach i w Poznaniu (wszystkie na badania tomografii komputerowej).