CenterMed: badania kandydatów do szkół

0
1168


Akademickie Centrum Medyczne CenterMed Warszawa na podstawie umowy zawartej z Mazowieckim Ośrodkiem Medycyny Pracy w Warszawie  wykonuje badania lekarskie kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych oraz na studia w ramach zadania „Uczniowie 2012”.

Badania dla uczniów są bezpłatne. Wykonywane są w pięciu Akademickich Centrach Medycznych CenterMed działających w Warszawie, zlokalizowanych przy ulicach: Waryńskiego 10a, Krakowskie Przedmieście 24/26, Mochnackiego 10, Żwirki i Wigury 95/97 oraz Narbutta 85. CenterMed prowadzi też placówkę dla studentów przy ulicy Smyczkowej 5/7.

Akademickie Centra Medyczne CenterMed powstały w wyniku przejęcia przychodni studenckich. Koszt inwestycji poniesionych w związku z modernizacją i wyposażeniem wszystkich placówek wyniósł około 7 mln zł. Placówki zlokalizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie największych warszawskich uczelni i akademików Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego. Realizują usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej na podstawie kontraktu z NFZ.

Grupa CenterMed to sześć spółek, prowadzących sieć około 30 placówek medycznych działających w Tarnowie, Brzesku, Bochni, Poznaniu, Krakowie, Nowym Sączu, Lublinie i Warszawie. Grupa świadczy usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, leczenia szpitalnego, medycyny pracy i diagnostyki obrazowej. CenterMed oferuje zarówno usługi finansowane przez NFZ jak i komercyjne. Opiekę medyczną dla studentów CenterMed oferuje również w Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu.