CenterMed: bezpłatne konsultacje dla niepełnosprawnych

0
779


CenterMed Rehabilitacja przygotował ofertę skierowaną do osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Od 5 do 9 maja 2014 w Tarnowie w ramach Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych mogą oni korzystać z bezpłatnych konsultacji z fizjoterapeutą, konsultacji w zakresie doboru wózków inwalidzkich oraz instruktażu posługiwania się wózkiem inwalidzkim.

Usługi są dostępne w CenterMed Rehabilitacja w Tarnowie przy ulicy Piotra Skargi 29a.

W czwartek 8 maja 2014 na tarnowskich placach (plac Sobieskiego, plac Sienikiewicza – przy , plac przy magistracie – ul. Mickiewicza)  odbędzie się akcja społeczna przygotowana przez Stowarzyszenie Medycyna Polska – wspólnie z CenterMed – pod hasłem „Niepełnosprawny – przekonaj się jak to jest”.

Akcja ma pokazać jak osobom niepełnosprawnym ruchowo, niewidomym, niedowidzącym lub niesłyszącym trudno poruszać się po mieście. Na tarnowskich placach będzie można spotkać się z osobami niepełnosprawnymi i między innymi wsiąść na wózek. Przechodnie będą mieli za zadanie pokonać na wózku przeszkody ustawione na chodniku, z zamkniętymi oczami ominąć bariery i spróbować przekazać informacje osobie niesłyszącej. Tarnowianie otrzymają także broszury informujące jak łatwo można pomóc osobie niepełnosprawnej, którą spotkamy na ulicy.

W sobotę 10 maja 2014 w Parku Strzeleckim w Tarnowie odbędzie się Festyn na zakończenie Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych z CenterMed.

CenterMed Rehabilitacja wchodzi w skład Grupy CenterMed oferującej usługi ambulatoryjne, diagnostyczne oraz szpitalne. Placówki CenterMed znajdują się między innymi w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Kielcach, Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni i w Brzesku.