CenterMed: bezpłatne konsultacje profilaktyczne dla dzieci

0
733


CenterMed Rehabilitacja razem ze stowarzyszeniem Medycyna Polska rozpoczynają akcję profilaktyczną w celu wykrycia wad postawy u dzieci. W ramach akcji rodzice będą mogli przyjść z dziećmi na bezpłatne konsultacje fizjoterapeutyczne.

– Z powodu wad postawy dzieci są słabsze fizyczne, mają mniejszą siłę i wytrzymałość. Uczniowie dużo siedzą w szkole, w domu, a za mało się ruszają – stąd te kłopoty – podkreśla Katarzyna Mucha, fizjoterapeuta CenterMed Rehabilitacja. Z badań wynika, że 80 procent dzieci w wieku szkolnym ma płaskostopie, koślawe kolana albo wady kręgosłupa.
Konsultacje będą udzielane przez fizjoterapeutów w przychodni CenterMed zlokalizowanej przy ulicy Piotra Skargi 29a w Tarnowie. Akcja profilaktyczna potrwa do końca marca.

CenterMed jest jednym z największych dostawców opieki medycznej w Polsce. Działa od kilkunastu lat, oferujące usługi ambulatoryjne, diagnostyczne oraz szpitalne. Kluczowym obszarem działalności Grupy jest opieka medyczna środowisk akademickich. Placówki CenterMed znajdują się między innymi w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Kielcach, Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni i w Brzesku.

Na wiosnę 2014 roku zapowiadane jest otwarcie nowej placówki CenterMed w Tarnowie. Przychodnia będzie się mieścić przy ulicy Szkotnik, w nowo wybudowanym obiekcie. Zostaną do niej przeniesione poradnie: podstawowej opieki zdrowotnej z placówki przy ulicy Pułaskiego oraz pediatryczna z placówki przy ulicy Skargi. Będzie to już 21. placówka sieci CenterMed.