CenterMed: coraz więcej badań mammograficznych w Bochni

0
817


Przybywa kobiet, które korzystają z bezpłatnych badań mammograficznych w CenterMed w Bochni. W listopadzie 2014 wykonanych zostało tutaj prawie 300 badań. W związku z tak dużym zainteresowaniem pracownia mammograficzna wykonuje badania sześć dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty.

Z badań mammograficznych, finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, może skorzystać raz na dwa lata, każda kobieta w wieku od 50 do 69 lat.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Stanowi około 23 procent wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek. Ryzyko zachorowania wzrasta po 50 roku życia. Najważniejszym czynnikiem w istotny sposób wpływającym na wyniki leczenia jest wykrycie nowotworu w jak najwcześniejszym stadium rozwoju i właśnie temu służy badanie mammograficzne.

Placówka Center Med w Bochni mieści się przy ulicy Kazimierza Wielkiego 13.

CenterMed działa od kilkunastu lat, oferujące usługi ambulatoryjne, diagnostyczne oraz szpitalne. Placówki CenterMed, których jest obecnie 25, znajdują się między innymi w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Kielcach, Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni i w Brzesku. Wykonują rocznie ponad 2 miliony świadczeń medycznych. Blisko 100 tysięcy pacjentów zapisanych jest do lekarzy rodzinnych. Sieć posiada  ponad 200 podwykonawców w całej Polsce, obsługuje około 3000 klientów korporacyjnych.