CenterMed Kielce: poradnia medycyny sportowej z kontraktem NFZ

0
1056


CenterMed w Kielcach otworzyło poradnię medycyny sportowej. Placówka oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane w ramach kontraktu z NFZ. Wartość kontraktu zawartego na rok 2015 (miesiące – listopad i grudzień) wynosi 20 197,93 zł.

Poradnia powstała w Akademickim Centrum Medycznym – CenterMed Kielce, przy alei 1000-lecia Państwa Polskiego 17A.

– Z usług poradni mogą korzystać wyczynowi zawodnicy, aby wykonać cykliczne badania i kontrole stanu zdrowia, które są wymagane przy startach w zawodach. Badania i orzeczenie stanu zdrowia są także niezbędne po przebytych urazach. Warto, aby o wizycie w poradni medycyny sportowej pamiętali także rodzice dzieci, które zaczynają poważniejszą przygodę ze sportem, na przykład zapisały się do szkółki piłkarskiej – mówi Bartłomiej Ostręga, prezes CenterMed Kielce.

Poradnia medycyny sportowej oferuje badania wstępne (badania dla osób rozpoczynających uprawianie konkretnej dyscypliny sportowej), badania okresowe (kontrolne badania stanu zdrowia sportowców, powtarzane co 6 miesięcy, badania kontrolne (są to badania związane z doznanymi kontuzjami i zachorowaniami). Poza tym do zadań poradni należy wydawanie orzeczeń i zaświadczeń, kwalifikowanie do poszczególnych dyscyplin, kompleksowe badania laboratoryjne i diagnostyczne oraz konsultacje specjalistyczne.

Grupę CenterMed tworzą 24 placówki i 1 szpital. Grupa posiada własne, szerokoprofilowe centra medyczne w największych miastach w kraju: Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Kielcach, a także w Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni i Brzesku. Placówki oferują szeroką opiekę medyczną od badań diagnostycznych, poprzez medycynę pracy, konsultacje u lekarzy pierwszego kontaktu, lekarzy specjalistów, zabiegi ambulatoryjne, rehabilitację, badania profilaktyczne i usługi stomatologiczne, aż po opiekę szpitalną.

CenterMed współpracuje z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz firmami ubezpieczeniowymi. Grupa CenterMed to około 2 miliony rocznie realizowanych świadczeń medycznych, ponad 100 tysięcy pacjentów zapisanych do lekarzy rodzinnych, ponad 200 podwykonawców i około 3000 klientów korporacyjnych. CenterMed prowadzi działalność w zakresie profilaktyki, wczesnego wykrywania chorób i badań klinicznych. Wspiera różnorodne inicjatywy, mające na celu poprawę zdrowia społeczeństwa, między innymi  poprzez edukację zdrowotną, aktywizację seniorów, pomaga kołom diabetyków.