CenterMed Kielce: współpraca z klubami sportowymi

0
252

CenterMed Kielce podpisał umowy z Dziecięcą Akademią Piłkarską DAP, AZS Politechniką Świętokrzyską oraz Świętokrzyską Siatkówką S.A. Umowy dotyczą wykonywania badań w zakresie medycyny sportowej, badań profilaktycznych i zabezpieczania turniejów sportowych.

– Zawodnicy tych klubów będą objęci kompleksową i profesjonalną opieką medyczną. Promocja zdrowego stylu życia, umacnianie i rozwój zdrowia dzieci i młodzieży, propagowanie aktywności fizycznej oraz wartości wychowawczych sportu są wpisane w nasze zasady odpowiedzialnego biznesu. Podpisanie umów jest naturalną konsekwencją naszych wartości. Jesteśmy dumni, że zostaliśmy docenieni przez władze tych klubów. Cieszymy się, że naszą pracą będziemy mogli ich wspierać – mówi Bartłomiej Ostręga, prezes CenterMed Kielce Sp. z o.o.

Łącznie badania przejdzie blisko 1000 zawodników.

Dziecięca Akademia Piłkarska, to szkółka która rozwija pasję i marzenia piłkarskie dzieci już od najmłodszych lat. Prowadzi szkolenia już od 4 roku życia. Szkolenie w Dziecięcej Akademii Piłkarskiej oparte jest na modelu holenderskim i niemieckim. Akademia za wzór do naśladowania postawiła sobie uznany ośrodek szkolenia młodzieży – Ajax Amsterdam, który słynie z pracy z młodymi zawodnikami.

Klub Uczelniany AZS Politechniki Świętokrzyskiej to największy wielosekcyjny klub w województwie świętokrzyskim. Posiada sekcje aż w 16 dyscyplinach sportowych, w tym trzy w ligach państwowych (koszykówka, piłka ręczna, piłka nożna) i kolejne trzy w ligach regionalnych (kolarstwo górskie, tenis stołowy, siatkówka).

Świętokrzyski Związek Piłki Siatkowej w Kielcach „Świętokrzyska Siatkówka” to stowarzyszenie zrzeszające ponad 200 siatkarzy z województwa świętokrzyskiego. Jednym z drużyn należących dp Stowarzyszenia jest klub  „Dafi Społem Kielce” grający w Ekstraklasie Piłki Siatkowej Plus Ligi.

CenterMed prowadzi w Kielcach przychodnie zlokalizowane przy alei Tysiąclecia Państwa Polskiego oraz przy ulicach Piekoszowskiej i Szansa. Placówki CenterMed działają także w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Lublinie,  a także w Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni i Brzesku. W Krakowie działa Szpital CenterMed.