CenterMed najlepszą przychodnią w Małopolsce

0
964


Centrum Medyczne CenterMed zwyciężyło w plebiscycie „Lekarz Małopolski 2015”. Wręczenie nagród odbyło się podczas „I Forum Medycznego Małopolski” w Krakowie. CenterMed prowadzi sieć obejmującą 24 placówki działające na terenie kilku województw.

– To dla nas wielka radość, docenienie pracy całego zespołu. Nagrodę otrzymaliśmy w chwili, gdy „wkraczamy w dorosłość”, bo w grudniu będzie 18 lat od powstania pierwszej małej przychodni w Tarnowie – podkreśla Andrzej Witek, prezes CenterMed.

Obecnie Grupa CenterMed  jest siecią placówek nie tylko w Tarnowie, Brzesku, Bochni, Nowym Sączu i Krakowie, ale także w Warszawie, Poznaniu, Lublinie, Katowicach oraz Kielcach. W  sumie to 24 placówki medyczne i 1 szpital, ponad 100 tysięcy pacjentów zapisanych do lekarzy rodzinnych, około 3000 klientów korporacyjnych  i 200 podwykonawców. Rocznie w CenterMed wykonywanych jest około 2 milionów świadczeń medycznych. 

CenterMed oferuje szeroką opiekę medyczną: od badań diagnostycznych, poprzez medycynę pracy, konsultacje u lekarzy pierwszego kontaktu oraz lekarzy specjalistów, zabiegi ambulatoryjne, fizjoterapię, badania profilaktyczne i usługi stomatologiczne, aż po opiekę szpitalną. Dużą wagę CenterMed przykłada do profilaktyki, wczesnego wykrywania chorób i badań klinicznych. Wspiera różnorodne inicjatywy, które przyczyniają się do poprawy zdrowia społeczeństwa. Pomaga Klubom Senioralnym i zajmuje się edukacją mającą na celu zmniejszenie „epidemii cukrzycy”.

– Jesteśmy liderem we wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań, między innymi elektronicznej rejestracji do lekarzy za pomocą OSOZ i Internetowego Konta Zdrowotnego. W większości placówek działa EDM – Elektroniczna Dokumentacja Medyczna, nie ma już konieczności prowadzenia papierowej karty pacjenta – dodaje prezes Andrzej Witek.

CenterMed od lat współpracuje z firmami ubezpieczeniowymi oraz Narodowym Funduszem Zdrowia. CenterMed to około 800 pracowników, w tym ponad 500 pracowników medycznych. Siedziba firmy od początku mieści się w Tarnowie.

Wyróżnienie w plebiscycie trafiło także do lek. med. Kingi Mogilskiej, która jest lekarzem rodzinnym i przyjmuje na co dzień w przychodni CenterMed przy ulicy Chopina w Tarnowie.

Plebiscyt zorganizowała Gazeta Krakowska, a partnerami były województwo małopolskie i Narodowy Fundusz Zdrowia. O wygranej zdecydowali w połowie mieszkańcy Małopolski, którzy głosowali na placówki, a w połowie kapituła, w skład której weszli między innymi Władysław Kosiniak-Kamysz – minister pracy i polityki społecznej, Wojciech Kozak – wicemarszałek województwa małopolskiego, prof. Piotr Laidler – prorektor UJ ds. Collegium Medicum.