CenterMed nawiązuje współpracę z klubami sportowymi

0
859


CenterMed Kielce Sp. z o.o. i drużyna siatkarska Effector Kielce Świętokrzyska Siatkówka S.A. podpisały umowę, na mocy której CenterMed został partnerem Klubu i zapewni opiekę medyczną zawodnikom podczas sezonu Plus Ligi 2015/2016. CenterMed rozmawia także z innymi klubami na temat współpracy.

Na mocy podpisanej umowy opieką CenterMed objęte zostały wszystkie drużyny kieleckiej siatkówki – od seniorów, przez Młodą Ligę, po zespoły młodzieżowe.

– Wierzymy, że budowa odpowiedniego zaplecza medycznego dla naszych siatkarzy przyczyni się do minimalizowania ryzyka wystąpienia kontuzji – a w razie jej zaistnienia szybką diagnozę i leczenie – powiedział prezes Effectora Jacek Sęk.

Klub sportowy Effector Kielce gra w PlusLidze – najwyższej w hierarchii klasie męskich ligowych rozgrywek siatkarskich w Polsce. W siatkarskiej ekstraklasie walczy o najwyższe sportowe trofea już pięć lat. Effector Kielce to młody zespół, nie tylko wiekiem grającym w nim zawodników, ale również sportową, kielecką tradycją.

– Jesteśmy dumni, że wspieramy kielecki sport. Początkiem profesjonalnej współpracy stał się Effector Świętokrzyska Siatkówka. W najbliższym czasie chcemy nawiązać szerszą współpracę z innymi klubami, między innymi klubami akademickimi. Rozmowy są bardzo zaawansowane – podkreśla Bartłomiej Ostręga prezes CenterMed Kielce Sp. z o.o.

CenterMed Kielce wchodzi w skład ogólnopolskiej grupy medycznej CenterMed, która oferuje usługi ambulatoryjne, diagnostyczne oraz szpitalne w 25 placówkach. Kluczowym obszarem działalności jest opieka medyczna środowisk akademickich, między innymi w Kielcach, Warszawie i Katowicach.

Akademickie Centrum Medyczne powstało w Kielcach w 2013 roku. Przychodnia mieści się na terenie kampusu Politechniki Świętokrzyskiej w DS. „Laura”. Poza podstawową opieką zdrowotną, diagnostyką obrazową i laboratoryjną, znajduje się w niej dwanaście poradni ambulatoryjnych, między innymi alergologiczna, pulmonologiczna, neurologiczna, kardiologiczna, okulistyczna, otolaryngologiczna, ginekologiczna, reumatologiczna, diabetologiczna, psychologiczna. Placówka świadczy usługi z zakresu medycyny pracy i szeroko pojętej profilaktyki zdrowotnej. Z usług przychodni korzystają także pacjenci posiadający abonamenty medyczne firm sieciowych i ubezpieczeniowych.