CenterMed: nowa poradnia w Tarnowie

0
837


W nowej przychodni CenterMed Szkotnik, działającej w Tarnowie, zostanie otwarta poradnia neurochirurgiczna. Pierwsze konsultacje będą dostępne jeszcze w październiku 2014. Usługi będą komercyjne.

W poradni przyjmować będzie neurochirurg Piotr Maślanka, który od 7 lat pracuje na oddziale neurochirurgii Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza w Tarnowie. Przeprowadza operacje z całego zakresu neurochirurgii – operacje głowy oraz kręgosłupa.

Przychodnia działająca przy ulicy Szkotnik w Tarnowie została otwarta na początku września 2014. Powstała w budynku zbudowanym przez firmę Czakram.

Placówka zajmuje cztery kondygnacje, znajduje się w niej 25 gabinetów i pracowni. Główną część zajmuje największe w Tarnowie Centrum Pediatryczne działające w ramach umowy z NFZ. W placówce przyjmują także lekarze rodzinni  w ramach podstawowej opieki zdrowotnej. W ciągu kilku tygodni zaczną tutaj działać cyfrowa pracownia rentgenowska, USG i densytometria. W budynku jest także apteka i sklep medyczny.

To już 25 placówka CenterMed. Placówki sieci działają w Tarnowie, Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Lublinie, Katowicach, Kielcach, Nowym Sączu, Bochni i Brzesku. Wykonują rocznie ponad 2 miliony świadczeń medycznych. Blisko 100 tysięcy pacjentów zapisanych jest do lekarzy rodzinnych. Sieć posiada  ponad 200 podwykonawców w całej Polsce, obsługuje około 3000 klientów korporacyjnych. Posiada kontrakty z NFZ i sieciami ubezpieczeniowymi. Zatrudnia ponad 800 pracowników (w tym ponad 500 pracowników medycznych).