CenterMed: nowe badania diagnostyczne w Tarnowie

0
498

Placówka CenterMed działająca w Tarnowie przy ulicy Słonecznej rozszerzyła zakres swojej oferty o badania USG genetyczne. W tym celu zakupiono nowy aparat USG Voluson 8. Są to badania komercyjne, koszt badania to 180 zł. Badanie to wykonują także placówki CenterMed znajdujące się w innych miastach.

Badania USG genetyczne, zgodnie ze standardem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, wykonuje specjalista chorób kobiecych i położnictwa.

USG genetyczne wykonuje się między 11. a 14. tygodniem ciąży. Wtedy możliwe jest wyliczenie przez lekarza liczbowego ryzyka wystąpienia wad genetycznych – najczęściej zespołu Downa. Przy nieprawidłowym wyniku badania USG  należy wykonać dodatkowe badania. Badanie trwa około 20 minut, nie potrzeba na nie skierowania. Jest nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne dla kobiety i płodu.

Przychodnia CenterMed Słoneczna powstała w 2001 roku. Działa tutaj poradnia podstawowej opieki zdrowotnej, prawie 30 poradni specjalistycznych, pracownie diagnostyczne, punkt pobrań oraz poradnia medycyny pracy. Usługi medyczne świadczone są w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz komercyjnie.

CenterMed prowadzi 25 placówek, które działają w Tarnowie, Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Lublinie, Katowicach, Kielcach, Nowym Sączu, Bochni i Brzesku. Wykonują rocznie ponad 2 miliony świadczeń medycznych. Blisko 100 tysięcy pacjentów zapisanych jest do lekarzy rodzinnych. Sieć posiada  ponad 200 podwykonawców w całej Polsce, obsługuje około 3000 klientów korporacyjnych. Posiada kontrakty z NFZ i sieciami ubezpieczeniowymi.