CenterMed: nowe badania w pracowni pracownia EEG w Lublinie

0
353

CenterMed w Lublinie poszerzył zakres badań EEG o usługi przeznaczone dla dzieci. EEG jest to badanie bioelektrycznej czynności mózgu, które jest bezbolesne i nieinwazyjne i może być wykonane u dzieci (także u niemowląt) i dorosłych – jako standardowe  lub po deprywacji snu oraz we śnie fizjologicznym.

W CenterMed Lublin badania EEG wykonuje specjalista, posiadający kwalifikacje potwierdzone przez Polskie Towarzystwo Neurofizjologii Klinicznej, zarówno dla osób dorosłych jak i z zakresu elektroencefalografii wieku rozwojowego.

Wskazania do badania EEG to diagnostyka padaczki, ocena dynamiki leczenia padaczki,  bóle i  zawroty głowy, migrena, urazy czaszkowo – mózgowe, schorzenia naczyniowe mózgu (po udarach mózgu), zapalenie opon mózgowych i mózgu, omdlenia, utraty przytomności, zaburzenia zachowania i snu, guzy mózgu lub inne wskazania.

Placówka powstała w 2002 roku, a od 2009 roku działa jako CenterMed Lublin. W przychodni, mieszczącej się w centrum miasta – tuż przy miasteczku akademickim – działa poradnia podstawowej opieki zdrowotnej, gabinet rehabilitacji, poradnia medycyny pracy, a także ponad 20 poradni specjalistycznych, punkt pobrań oraz pracownie diagnostyczne.

Usługi medyczne oferowane w placówce są finansowane zarówno w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia jak i komercyjnie. CenterMed Lublin ma najwięcej w Grupie CenterMed usług specjalistycznych.

Grupę CenterMed tworzą 24 placówki i 1 szpital. Grupa posiada własne, szerokoprofilowe centra medyczne w największych miastach w kraju: Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Kielcach, a także w Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni i Brzesku.  Placówki oferują szeroką opiekę medyczną: od badań diagnostycznych, poprzez medycynę pracy, konsultacje u lekarzy pierwszego kontaktu, lekarzy specjalistów, zabiegi ambulatoryjne, rehabilitację, badania profilaktyczne i usługi stomatologiczne, aż po opiekę szpitalną.