CenterMed: nowe usługi w placówce w Poznaniu

0
229


Centrum Medyczne CenterMed z Poznania od lutego 2015 roku wprowadziło do swojej oferty usługi w zakresie psychoterapii. Usługi są komercyjne. Koszt jednej sesji trwającej 50 minut wynosi 100 zł.

Sesje są prowadzone przez specjalistę, która jest psychoterapeutką Gestalt. Celem terapii Gestalt jest nauczanie pacjenta, jak pomagać samemu sobie. Polega ona na poszerzeniu kontaktu ze sobą, własnymi potrzebami, uczuciami, stanem ciała.

Placówka CenterMed w Poznaniu mieści się przy ulicy Św. Marcin, w centrum miasta i zajmuje pomieszczenia o powierzchni ponad 1000 m kw.

Oferuje usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistyczne, diagnostykę, rehabilitację. Usługi są zarówno finansowane przez NFZ jak i komercyjne. W województwie wielkopolskim CenterMed prowadzi też placówkę w Mosinie.

Kontrakt obu placówek zawarty z wielkopolskim oddziałem NFZ na rok 2015 ma wartość 1,2 mln zł. Środki te finansują usługi w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i rehabilitacji.

CenterMed działa od kilkunastu lat, oferujące usługi ambulatoryjne, diagnostyczne oraz szpitalne. Kluczowym obszarem działalności Grupy jest opieka medyczna dla środowisk akademickich. Placówki CenterMed, których jest obecnie 25, znajdują się między innymi w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Kielcach, Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni i w Brzesku. Wykonują rocznie ponad 2 miliony świadczeń medycznych. Blisko 100 tysięcy pacjentów zapisanych jest do lekarzy rodzinnych. Sieć posiada  ponad 200 podwykonawców w całej Polsce, obsługuje około 3000 klientów korporacyjnych.