CenterMed: nowe zabiegi w placówce w Poznaniu

0
1121


Centrum Medyczne CenterMed Poznań wprowadził do swojej oferty zabiegi krioterapii  miejscowej. Zabiegi są komercyjne, cena jednego to 15 zł, przy wykupieniu pakietu dziesięciu badań można otrzymać zniżkę (10 procent).

Krioterapia miejscowa CO2, czyli leczenie zimnem, polega na aplikowaniu specjalną dyszą niskiej temperatury około70 stopni  w miejsca zmienione chorobowo.

– Jest to zabieg trwający do 3 minut. W pierwszej fazie zimno powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, natomiast w drugiej ich rozszerzenie. Skutkiem jest obniżenie napięcia mięśniowego, zmniejszenie krwiaków i obrzęków. Działa także przeciwbólowo i hamuje procesy zapalne. Krioterapię dwutlenkiem węgla polecam osobom, które są po urazach kostnych i mięśniowych, z dolegliwościami reumatologicznymi oraz w zespołach bólowych i nerwobólach  – mówi Paulina Szczęsna, kierownik Zakładu Rehabilitacji CenterMed Poznań.

CenterMed w Poznaniu posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na rehabilitację, który w roku 2014 ma wartość 227 106,60 zł. Kontrakt dotyczy ambulatoryjnej opieki rehabilitacyjnej oraz fizjoterapii ambulatoryjnej, która obejmuje między innymi zabiegi kinezyterapii, masaże, elektrostymulację, zabiegi z użyciem ultradźwięków, hydroterapię, laseroterapię. Kontrakt nie obejmuje krioterapii.

Cały kontrakt CenterMed Poznań zawarty z wielkopolskim oddziałem NFZ ma wartość 1,2 mln zł. Środki te finansują usługi w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i rehabilitacji, zarówno w placówce w Poznaniu jak i w przychodni CenterMed w Mosinie, która prowadzi 4 poradnie. CenterMed w Poznaniu świadczy także kompleksowe usługi z zakresu medycyny pracy oraz oferuje podstawową opiekę zdrowotną. Można tutaj wykonać badania laboratoryjne oraz w ramach diagnostyki obrazowej, między innymi RTG, USG Dopplera, a także spirometrię, EEG, EKG, echo serca, próbę wysiłkową, badania holterowskie.

Placówka CenterMed w Poznaniu mieści się przy ulicy Św. Marcin, w centrum miasta i zajmuje pomieszczenia o powierzchni ponad 1000 m kw. CenrerMed w Mosinie działa przy ulicy Konopnickiej.

CenterMed działa od kilkunastu lat, oferujące usługi ambulatoryjne, diagnostyczne oraz szpitalne. Kluczowym obszarem działalności Grupy jest opieka medyczna dla środowisk akademickich. Placówki CenterMed, których jest obecnie 25, znajdują się między innymi w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Kielcach, Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni i w Brzesku. Wykonują rocznie ponad 2 miliony świadczeń medycznych. Blisko 100 tysięcy pacjentów zapisanych jest do lekarzy rodzinnych. Sieć posiada  ponad 200 podwykonawców w całej Polsce, obsługuje około 3000 klientów korporacyjnych.