CenterMed organizatorem Akademickich Miasteczek Zdrowia

0
1176

Spółka CenterMed prowadząca sieć przychodni na południu Polski oraz przychodne studenckie w Warszawie organizuje w maju i czerwcu 2013 roku III edycję Akademickich Miasteczek Zdrowia. W tym roku miasteczka staną przy 6 uczelniach wyższych w Warszawie. Studenci i kadra akademicka będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań diagnostycznych i porad zdrowotnych.

Akademickie Miasteczka Zdrowia to największe wydarzenie o charakterze prozdrowotnym w Warszawie skierowane do środowiska akademickiego. Organizatorem wydarzenia jest Akademickie Centrum Medyczne CenterMed.

Akademickie Miasteczka Zdrowia będą działały na terenie Politechniki Warszawskiej (8 maja), Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania (9 maja), Uniwersytetu Warszawskiego (10 maja), Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego (18 maja), Akademii Pedagogiki Specjalnej (20 maja) oraz Uczelni Łazarskiego (12 czerwca).

Celem akcji jest zwrócenie uwagi społeczności akademickiej na profilaktykę chorób cywilizacyjnych. W ramach akcji bezpłatnie będzie można wykonać pomiar ciśnienia tętniczego krwi, glukozy, tkanki tłuszczowej, BMI, spirometrię, otrzymać instruktaż samobadania piersi, wykonać przegląd jamy ustnej czy badanie słuchu. Nie zabraknie również porad dietetycznych oraz antykoncepcyjnych. Organizatorzy przewidzieli także edukację na temat profilaktyki HIV/AIDS. Podczas akcji odbędą się również bezpłatne zajęcia jogi.

CenterMed przebadał w roku 2012 tylko na Politechnice Warszawskiej 500 osób w ciągu 4 godzin. Organizatorzy przewidują, że w tym roku przebadanych zostanie co najmniej 2 000 studentów i pracowników akademickich.