CenterMed organizatorem konferencji

0
1112


CenterMed, prowadzący sieć placówek na południu Polski oraz w Warszawie, był organizatorem konferencji szkoleniowej dotyczącej reakcji alergicznych w przebiegu leczenia farmakologicznego innych schorzeń oraz problemów uczulenia na kosmetyki.

Konferencja odbyła się w 11 czerwca 2013 roku w Tarnowie. Wzięło w niej udział kilkudziesięciu lekarzy, w tym specjalistów alergologów, osób specjalizujących się w alergologii, lekarzy zainteresowanych praktyką alergologiczną, internistów, pediatrów, laryngologów, dermatologów, okulistów oraz pielęgniarek alergologicznych.

Głównym celem konferencji było omówienie najnowszych wyników badań w dziedzinie diagnostyki i terapii schorzeń o podłożu alergicznym, wskazanie wpływu schorzeń alergicznych na przebieg i terapię innych chorób, poszerzenie praktycznych umiejętności w alergologii oraz wskazanie zagrożeń dla pacjenta w codziennej praktyce lekarskiej.
– Wykłady naukowe oraz prowadzone przez wybitnych specjalistów i ekspertów w dziedzinie alergologii, dermatologii wywołały niezwykle interesujące dyskusje i pozwoliły na bardzo szeroką wymianę poglądów – mówi Bartłomiej Ostręga – dyrektor działu zdrowia publicznego CenterMed.

Głównymi prelegentami konferencji była Kierownik Zakładu Alergologii Klinicznej i Środowiskowej Uniwersytetu Jagiellońskiego dr hab. Med. Ewa Czarnobilska, której tematem wykładu była alergia na leki, Profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego dr hab. med. Radosław Śpiewak, który wygłosił wykład dotyczący alergii na kosmetyki oraz inicjator konferencji lek.med. Małgorzata Żurowska-Gębala specjalista alergolog, pulmonolog CenterMed.

Grupa CenterMed to sześć spółek, prowadzących sieć około 30 placówek medycznych działających w Tarnowie, Brzesku, Bochni, Poznaniu, Krakowie, Nowym Sączu, Lublinie i Warszawie. Grupa świadczy usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, leczenia szpitalnego, medycyny pracy i diagnostyki  obrazowej.  CenterMed prowadzi również sieć przychodni studenckich w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu.