CenterMed otworzy nową przychodnię w Kielcach

0
638


W listopadzie 2013 CenterMed otworzy w Kielcach nową placówkę medyczną. Przychodnia będzie mieściła się w budynku Politechniki Świętokrzyskiej przy Alei 1000-lecia Państwa Polskiego. Umowa z uczelnią została podpisana 11 października 2013 roku. Będzie to 20 placówka medyczna Grupy CenterMed w Polsce.

– Planowane otwarcie przychodni w Kielcach wpisuje się bezpośrednio w realizację jednego z elementów strategii rozwoju Grupy CenterMed polegającej na rozbudowie sieci centrów medycznych w Polsce – mówi Bartłomiej Ostręga, prezes zarządu CenterMed Kielce oraz dyrektor ds. zdrowia publicznego Grupy. – Przychodnia będzie oferowała usługi medyczne w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, poradni specjalistycznych oraz świadczeń diagnostycznych i medycyny pracy. Oferta spółki będzie skierowana przede wszystkim do środowisk akademickich uczelni publicznych.

Powstanie placówki w Kielcach, przygotowanej głównie z myślą o studentach, przyczyni się także do dalszego rozwoju miasta jako silnego ośrodka akademickiego przyciągającego młodych ludzi.
– Od wielu lat kluczowym obszarem działalności spółki jest opieka medyczna realizowana dla środowisk akademickich. Z myślą o studentach poszukujących dostępu do usług medycznych świadczonych na odpowiednim poziomie jakości oraz przy zaangażowaniu doświadczonych zespołów medycznych spółka sukcesywnie rozwija sieć akademickich przychodni medycznych. Współpracujemy w tym zakresie z największymi uczelniami w Polsce, między innymi z  Uniwersytetem Warszawskim, Politechniką Warszawską, Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie – dodaje Bartłomiej Ostręga.

Zaangażowanie w dbałość o zdrowie studentów, wysoka jakość świadczonych usług jak i działania ukierunkowane na rozwijanie struktury medycznej spotkały się z pozytywnym odbiorem ze strony środowisk akademickich w Polsce. Posiadana przez Grupę CenterMed infrastruktura pozwoliła na objęcie opieką medyczną kilkadziesiąt tysięcy pacjentów w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.

Nowa placówka w Kielcach mocno postawi na profilaktykę i edukację prozdrowotną.
– Oferując sprawdzone  i profesjonalne rozwiązania w zakresie opieki medycznej dodatkowo koncentrujemy nasze działania na profilaktyce i edukacji prozdrowotnej. Edukujemy młodych ludzi z wiedzy o rynku usług medycznych, a także o prawach i obowiązkach ubezpieczonych. Staramy się być blisko środowisk akademickich, współuczestnicząc w prozdrowotnych inicjatywach poszczególnych uczelni. Wspieramy sport i kulturę akademicką  – dodaje Bartłomiej Ostręga

Oprócz rozwoju akademickiej opieki medycznej w Kielcach, spółka planuje otwarcie w tym mieście kolejnej placówki wielospecjalistycznej z szeroką bazą diagnostyczną. Prezes kieleckiej spółki CenterMed Bartłomiej Ostręga zdradza, że „rozmowy są bardzo zaawansowane a planowane utworzenie może rozpocząć się jeszcze na początku nowego roku.” 

Grupa CenterMed prowadzi działalność na terenie całej Polski. Posiada własne, szerokoprofilowe centra medyczne w największych miastach w kraju: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Kielcach, Katowicach a także w Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni i Brzesku. Z usług Grupy korzystają zarówno klienci korporacyjni, jak i indywidualni, kupujący pojedyncze wizyty, tzw. usługi fee for service. CenterMed współpracuje również z firmami ubezpieczeniowymi oraz Narodowym Funduszem Zdrowia. CenterMed posiada specjalistyczny szpital w Krakowie z ośrodkiem badań klinicznych. Akademickie przychodnie znajdują się w Warszawie, Poznaniu, Lublinie, Katowicach, Kielcach i w Tarnowie.