CenterMed partnerem Dnia Zdrowia na Uczelni Łazarskiego

0
248

W sobotę 20 czerwca 2015 roku na warszawskiej Uczelni Łazarskiego odbędzie się IV edycja akcji profilaktycznej Dzień Zdrowia, podczas której będzie można bezpłatnie skorzystać z konsultacji specjalistów, wykonać szereg podstawowych badań, a także dowiedzieć się jak udzielać pierwszej pomocy.

Celem akcji zorganizowanej przez uczelnię jest promocja zdrowia, popularyzacja zasad profilaktyki zdrowotnej i edukacja społeczeństwa w tym zakresie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Burmistrz Dzielnicy Mokotów.

– W przygotowanych punktach konsultacyjnych będzie można zbadać poziom cukru we krwi, wykonać spirometrię oraz badanie słuchu, a także zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi.
Do dyspozycji pacjentów będą między innymi dietetycy, psycholodzy oraz pulmonolog. Podczas trzech poprzednich edycji przeprowadzono w sumie 3,1 tysiąca badań i konsultacji specjalistycznych – mówi Gracjan Krupski, wiceprezes Fundacji Uczelni Łazarskiego, która od wielu lat angażuje się w liczne akcje społeczne dla mieszkańców Warszawy i okolic.

W trakcie Dnia Zdrowia zostanie udostępniony specjalny ambulans, w którym rodzice będą mogli nieodpłatnie wykonać profilaktyczne badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Będzie je można wykonać w ramach programu “NIE nowotworom u dzieci”. 

Ponadto pacjenci z problemami ortopedycznymi, ale także wszyscy zainteresowani profilaktyką oraz zadbaniem o swoje zdrowie, będą mogli skorzystać z konsultacji dyplomowanego fizjoterapeuty. Przeprowadzi on między innymi diagnostykę, a także zaproponuje harmonogram rehabilitacji po przebytych urazach i kontuzjach. Będzie również możliwość skorzystania ze specjalistycznego masażu.

W tym dniu będzie można także wykonać badanie składu ciała, pozwalające skontrolować wpływ diety na sylwetkę, przybieranie masy mięśniowej czy wiek metaboliczny. Zwolennicy aktywnego wypoczynku będą mogli spróbować swoich sił w popularnej formie rekreacji, jaką jest nordic walking. W trakcie akcji przewidziano również profesjonalny pokaz Zumba Fitness, łączący taniec i aerobik. Nie zabraknie także porad dietetycznych, motywacyjnych i treningowych. 

Dzień Zdrowia odbędzie się na terenie Uczelni Łazarskiego, przy ulicy Świeradowskiej 43 w godzinach od 10.00 do 15.00.

Uczelnia Łazarskiego aktywnie prowadzi politykę społecznej odpowiedzialności biznesu, poprzez realizację szeregu akcji, takich jak między innymi Dzień Dawcy Szpiku, Dzień Prawa, a także  Akademię Europejską Dariusza Rosatiego oraz Angielski dla dzieci z sąsiedztwa.

Uczelnia Łazarskiego jest czołową uczelnią ekonomiczno-prawniczą w Warszawie. Zajmuje pierwsze miejsce w rankingach wydziałów prawa wśród uczelni niepublicznych według „Dziennika Gazety Prawnej” oraz „Rzeczpospolitej”. Wydział Ekonomii i Zarządzania uczelni uznany jest za najlepszy praktycznie kształcący na rynku w ratingu „Briefu”.  Łazarski jest najlepszą polską uczelnią według globalnego rankingu U-Multirank, powstałego na zlecenie Komisji Europejskiej.

Uczelnia tworzy kierunki wspólnie z pracodawcami i dostosowuje system kształcenia do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Pomaga studentom rozpocząć karierę zawodową w międzynarodowym środowisku. Oferta edukacyjna uczelni to studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, MBA, LLM, seminaria doktorskie, szkolenia i kursy językowe. Uczelnia oferuje również studia anglojęzyczne z brytyjskim dyplomem Coventry University. Przy współpracy z Pracodawcami Medycyny Prywatnej utworzono także studia MBA w ochronie zdrowia.

Głównym Partnerem Dnia Zdrowia jest Centrum Medyczne CenterMed, które prowadzi na terenie uczelni przychodnię studencką. Grupa CenterMed to 24 przychodnie i szpital. Grupa posiada własne, szerokoprofilowe centra medyczne w największych miastach w kraju: Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Kielcach, a także w Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni i Brzesku.