CenterMed Poznań partnerem projektu PRO Rodzina-Karta Rodziny Dużej

0
937


CenterMed Poznań podpisał porozumienie z Urzędem Miasta w sprawie projektu Poznań PRO Rodzina- Karta Rodziny Dużej i dołączył do niemal 100 partnerów tego przedsięwzięcia. Dzięki temu każda rodzina wielodzietna po okazaniu Karty Rodziny Dużej otrzyma 10 procent zniżki na wszystkie świadczenia i usługi medyczne w siedzibie CenterMed Poznań przy ulicy Św. Marcin 58/64.

Do tej pory wydano ponad 11 tysięcy kart. Z projektu mogą skorzystać rodziny wielodzietne zameldowane i zamieszkałe na terenie miasta Poznania, które prowadzą wspólne gospodarstwo domowe z minimum trójką dzieci. Celem Karty Rodziny Dużej jest stworzenie dobrych warunków dla życia i rozwoju rodziny wielodzietnej, ma ona także przyczynić się do większej aktywności społecznej oraz kulturalno – sportowej. Cały projekt ma objąć ponad 6 tysięcy rodzin.

Placówka Center Med w Poznaniu mieści się w centrum miasta i zajmuje pomieszczenia o powierzchni ponad 1000 m kw. Oferuje usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz rehabilitacji. Można tutaj wykonać badania laboratoryjne oraz w ramach diagnostyki obrazowej: m.in. RTG, USG Dopplera, a także spirometrię, EEG, EKG, echo serca, próbę wysiłkową, badania holterowskie.

Usługi medyczne realizowane są w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz komercyjnie. Kontrakt CenterMed zawarty z wielkopolskim oddziałem NFZ ma wartość 1,2 mln zł. Środki te finansują usługi w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i rehabilitacji, zarówno w placówce w Poznaniu jak i w przychodni CenterMed w Mosinie, która prowadzi 4 poradnie. CenterMed w Poznaniu świadczy także kompleksowe usługi z zakresu medycyny pracy.

CenterMed działa od kilkunastu lat, oferujące usługi ambulatoryjne, diagnostyczne oraz szpitalne. Kluczowym obszarem działalności Grupy jest opieka medyczna dla środowisk akademickich. Placówki CenterMed znajdują się między innymi w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Kielcach, Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni i w Brzesku.