CenterMed: pracownia psychotechniczna w przychodni w Katowicach

0
260


Od 15 kwietnia 2015 roku w przychodni Kamed w Katowicach przy ulicy Bocheńskiego 38a, należącej do CenterMed Katowice, będzie można wykonać badania psychotechniczne dla pracowników.

Badania psychotechniczne mają na celu sprawdzenie, czy istnieją psychologiczne przeciwwskazania do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz do wykonywania pracy w charakterze kierowcy.

Badania przeznaczona są dla kierowców zawodowych (wszystkie kategorie prawa jazdy), prowadzących pojazdy w celach służbowych, prowadzących pojazdy uprzywilejowane, instruktorów i egzaminatorów nauki jazdy, kandydatów na instruktorów i egzaminatorów nauki jazdy, prowadzących tramwaje oraz dla osób ze skierowaniem od lekarza bądź z Policji (po przekroczeniu 24 pkt karnych, po alkoholu lub innych środkach, sprawców wypadku z rannymi lub zabitymi)

Badania przeznaczone są także dla osób wymagających szczególnej sprawności psychofizycznej: dla operatorów sprzętu budowlanego, wózków widłowych, żurawic, suwnic, itp., dla osób pracujących na wysokości i pracujących na stanowiskach górniczych.

Proces całego badania zamykany jest w jeden dzień. Samo badanie trwa ok.1-2 godzin. Po zakończeniu wydawane jest odpowiednie orzeczenie. Pracownia będzie działać trzy razy w tygodniu w godzinach popołudniowych.

Przychodnia Kamed prowadzi dwie placówki w Katowicach – przy ulicy Bocheńskiego 38a oraz przy ulicy Uniwersyteckiej 4.

Sieć CenterMed to 25 placówek, które działają w Tarnowie, Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Lublinie, Katowicach, Kielcach, Nowym Sączu, Bochni i Brzesku. Wykonują rocznie ponad 2 miliony świadczeń medycznych. Blisko 100 tysięcy pacjentów zapisanych jest do lekarzy rodzinnych. Sieć posiada  ponad 200 podwykonawców w całej Polsce, obsługuje około 3000 klientów korporacyjnych. Posiada kontrakty z NFZ i sieciami ubezpieczeniowymi.