CenterMed promuje opiekę zdrowotną dla studentów

0
766


Sieć placówek ambulatoryjnych CenterMed jest głównym organizatorem projektu „Zdrowy Student”, który ruszył wraz z rozpoczęciem roku akademickiego. Akcja ma na celu zachęcenie studentów do dbania o zdrowie i korzystania z bezpłatnej opieki medycznej blisko uczelni i w ramach NFZ.

Bohaterami kampanii informacyjno-zdrowotnej są Tomasz Zadarmo i inne animowane postacie, które w krótkich, zabawnych scenkach akcji zachęcają żaków – zwłaszcza tych z pierwszego roku studiów, by dbali o zdrowie i korzystali z opieki zdrowotnej. 

– Często studenci nie wiedzą, że gdy rozpoczynają naukę z dala od domu, to mogą iść do lekarza bezpłatnie w mieście, gdzie studiują – mówi Bartłomiej Ostręga, dyrektor Departamentu Zdrowia Publicznego Grupy CenterMed.

Specjalnie na potrzeby kampanii powstał serwis zdrowystudent.pl i Fanpage FB. Nie zabraknie na nich ciekawych informacji i konkursów, nie tylko związanych ze zdrowiem.

– Na uczelniach, które będą chciały z nami współpracować, zorganizujemy bezpłatne akcje profilaktyczne – dodaje Ostręga.

Głównym organizatorem akcji jest CenterMed, prowadzący  sieć przychodni w największych polskich miastach, między innymi w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Lublinie, Kielcach.